Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > UMYSŁ > SKUTECZNE AFIRMACJE

AFIRMACJE, PROCES AFIRMACYJNY, DEKRET AFIRMACYJNY


Afirmacje, pozytywne myślenie
"Na początku było słowo" - głosi Biblia. Słowu przypisuje się wielką moc. Zaklęcia to specjalne słowa mocy, które mają wpływać na rzeczywistość.
Słowami opisujemy wszystko. Słowo może ranić, może też budować. Słowo kreuje Ciebie i Twoje życie.

Afirmacje to specjalnie dobrane zespoły słów, zdania, które określają coś w sposób pozytywny. Pojedyncze afirmacje mają stosunkowo słabą siłę oddziaływania, chyba, że są stosowane odpowiednio często w przypadku, gdy nie ma większej ilości blokad.

Proces afirmacyjny pomaga ułożyć zindywidualizowane afirmacje. Tylko takie afirmacje mogą mieć odpowiednie działanie, gdyż są stworzone dokładnie na potrzeby danego człowieka. Składa się z dwóch faz. W pierwszej wypisujemy wszystkie negatywne skojarzenia związane z interesującym nas tematem. W ten sposób poznajemy blokady tkwiące w Podświadomości. W drugim etapie układamy po kilka lub kilkanaście afirmacji do każdego zdania negatywnego. W ten sposób tworzymy afirmacje idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Każdy jest inny, dlatego dla każdego powinny być tworzone inne afirmacje.

Dekret afirmacyjny to zespół afirmacji - pozytywnych zdań na dany temat. Im lepiej jest dopracowany dekret afirmacyjny, tym skuteczniej działa. Efektywność dekretu jest spowodowana tym, że odnosi się on do większej ilości blokad. Dzięki odpowiedniemu stosowaniu dekretów, możesz w niemal dowolny sposób przeprogramować swój umysł, jak tylko chcesz.

CZYNNIKI SKUTECZNOŚCI AFIRMACJI

Afirmacje są skuteczne, jeśli wykonuje się je:
1 systematycznie - nie rzadziej, niż dwa razy dziennie,
2 w relaksie ciała i umysłu, a najlepiej w medytacji,
3 z pełnym zaangażowaniem emocjonalnym,
4 z przekonaniem o ich skuteczności,
5 z zaangażowaniem zmysłowym.
Afirmacje powinny być też zindywidualizowane. Ty masz inne blokady w umyśle, niż twój kolega czy autor książki o afirmacjach, dlatego podziałają na Ciebie inne afirmacje. Musisz więc nauczyć się tworzyć afirmacje idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.
Ponadto zindywidualizowana powinna być też metoda codziennego wykonywania afirmacji.

CO MOŻNA DZIĘKI AFIRMACJOM

Afirmacje to pozytywne sformułowania, które w zależności od wykorzystania mogą:
 • poprawiać nastrój,
 • uwalniać od negatywnych przekonań i blokad myślowych,
 • budować nową osobowość,
 • pomagać wpływać na organizm.
 • Warto wprowadzać je do codziennego życia - zmieniać negatywną postawę na pozytywną.
  Po 21 dniach właściwego pracowania z afirmacjami powinno się zauważyć pozytywną zmianę w sposobie myślenia.
  Psycholodzy uważają, że do pełnego i trwałego przeprogramowania umysłu potrzeba 90 dni. Warto poświęcić ten czas, by zmienić swoje życie na lepsze i poprawić swoje zdrowie.

  Powyższy tekst jest fragmentem kursu SKUTECZNE AFIRMACJE. Zapraszamy na kurs.

  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!