Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > DUCHOWOŚĆ > CZAKRY

CZAKRY


Czakry
Czakry to centra energetyczne organizmu. Ich nazwa wywodzi się z sanskrytu i oznacza koło. Mają one postać kolistych wirów - kiedy patrzy się na nie z przodu - lub lejków - w przypadku obserwowania ich z boku.
Istnienie czakr jest od tysięcy lat oczywiste dla ludów Wschodu. (...)
Większość dużych centrów energetycznych jest umiejscowiona na wysokości obecnych w ciele splotów nerwowych oraz w okolicy gruczołów dokrewnych. Czakry wpływają na nie zarządzając w ten sposób wieloma funkcjami psychicznymi i fizjologicznymi.
Czakrom tradycyjnie przypisuje się wygląd zbliżony do kwiatów lotosu o określonej liczbie płatków. Niektóre źródła podają, że na wysokości danej czakry są sploty nerwowe, których liczba zwojów jest równa ilości "płatków" określonej czakry.(...)
Tak zwane punkty akupunkturowe to także czakry. W związku z tym stymulacja akupresurą czy akupunkturą przynosi pobudzenie i harmonizację małych centrów energetycznych.
5 z 7 czakr głównych otwiera się do tylnej i do przedniej części ciała. Czakra korony uchodzi tylko do góry, podstawy do dołu.
Każdej czakrze przypisuje się odpowiedni kolor. W różnorakich księgach można spotkać różnice w poglądach dotyczących tych barw. (...)
Czakry są centrami energetycznymi ciała. Ich zadaniem jest pobieranie, przetwarzanie energii, przesyłanie jej do narządów i usuwanie zużytej. Zużyta, zanieczyszczona energia zostaje wyrzucona z czakry. Jeśli ten proces ulega zaburzeniu, zaczyna się choroba.
Czakra cyklicznie się otwiera i zamyka. Kiedy dochodzi do jej otwarcia, następuje wyrzucenie zużytej energii i wciągnięcie świeżej. Kiedy czakra jest zamknięta, przetwarza energię.
Czasem czakra nie potrafi się w pełni otworzyć. Mówi się wtedy o przyblokowaniu czakry. Innym razem otwiera się ona za szeroko. Oznacza to nadaktywność czakry.
Czakry są powiązane energetycznie z różnymi narządami ciała. Odpowiadają za ich zdrowie i funkcjonowanie. Również poszczególne energie psychiczne przypisuje się odpowiednim czakrom.
W Internecie często występuje niezrozumienie fizjologii czakr. Mówi się o mniej czy bardziej trwałym zamknięciu czakry lub otwieraniu czakry. Tymczasem, gdyby czakra była całkowicie zamknięta, nie mogłaby pobierać energii dla narządów, za które odpowiada, dlatego musiały by one ulec obumarciu. Bez narządów zaś nie jest możliwe dalsze istnienie. Dlatego właściwiej jest mówić nie o zamknięciu czakr, a o przyblokowaniu i nie o otwieraniu, a odblokowywaniu.
Skąd bierze się tez błąd, który poważnie rozpanoszył się w świecie Internetu i młodszych książek o czakrach?
Z nieprawidłowego tłumaczenia z języka angielskiego na polski. W starszych książkach anglojęzycznych mamy do czynienia zwykle z terminem "Unclogging" co oznacza "odtykanie", a nie z "opening" (otwieranie). Odtykamy zaś to, co jest zatkane, przyblokowane, a nie zamknięte.

CZAKRY GŁÓWNE

Czakramy

Czakra podstawy

Umiejscowienie. Znajduje się ona między odbytem, a pochwą u kobiet i moszną u mężczyzn.
Kolor. Czerwony.
Cechy psychiczne pozytywne. Daje ona uczucie bezpieczeństwa, mocy, siły, niewinności i zdrowia. Jeśli brakuje Ci którejś z tych cech, to znaczy, że czakra jest zaburzona. Szkodzi jej poczucie winy, urazy, bezsilności i strach.
Za które partie ciała odpowiada. Kości, mięśnie, stawy, więzadła, ścięgna, krew, szpik kosnty, częściowo nadnercza i jelito grube. Jak widać wiec ta czakra ma olbrzymi wpływ na organizm, bo mięśnie gładnie np. budują układ krwionośny i wszystkie narządy. Czakra ta jednak jest bardzo często zaniedbywana przez osoby, które pragną rozwijać się duchowo, a zamiast rozwijać wszystkie czakry, koncentrują się tylko na trzecim oku. Jeśli cierpisz na choroby krwi, stawów, alergie, może to oznaczać zaburzenia tej czakry.

Czakra sakralna

Umiejscowienie. Okolica spojenia łonowego.
Kolor. Pomarańczowy.
Cechy psychiczne pozytywne. Zadowolenie, spełnienie, przyjemność, radość z życia, witalność. Szkodzi jej niezadowolenie, narzekanie, perfekcjonizm, pracoholizm, nie cieszenie się życiem.
Za które partie ciała odpowiada. Odpowiada za stan narządów płciowych układ moczowy. Zaburzenia tej czakry skutkują impotencją i bezpłodnością.

Czakra splotu słonecznego

Umiejscowienie. Splot słoneczny. Znajduje się on w nadbrzuszu.
Kolor. Żółty.
Cechy psychiczne pozytywne. Bogactwo, przebaczenie, ciepło, radość, spontaniczność, asertywność, pewność siebie, szacunek, poczucie własnej wartości, wytrwałość. Gdy nam brak tych cech, świadczy to o zaburzeniach w tej czakrze.
Za które partie ciała odpowiada. Jej stan odpowiada za układ pokarmowy; żołądek, jelito, wątrobę, śledzionę, trzustkę, woreczek żółciowy.

Czakra serca

Umiejscowienie. Jest pośrodku klatki piersiowej w okolicy serca.
Kolor. Zielony, róż i złoty.
Cechy psychiczne pozytywne. Miłość bezinteresowna, ufność, ciepło, radość, hojność, szczerość, otwartość. Szkodzi jej nienawiść i smutek.
Za które partie ciała odpowiada. Gdy jest w dobrym stanie, mamy zdrowe serce i płuca, krążenie krwi w normie. Grasica również jest sprawna.

Czakra gardła

Umiejscowienie. Jest w gardle.
Kolor. Jasnoniebieski, błękit.
Cechy psychiczne pozytywne. Odpowiada za twórczość, uczucie i doświadczanie wolności, niezależności i swobody, radość, umiejętność wyrażania siebie i swoich potrzeb, uczuć, zdolność do wysłuchania innych ludzi. Szkodzi jej smutek ("gula" w gardle), nie realizowanie swojej kreatywności i poczucie zniewolenia.
Za które partie ciała odpowiada. Jej stan określa zdrowie gardła, krtani, tarczycy i przytarczyc oraz uszu.

Czakra trzeciego oka

Umiejscowienie. Znajduje się między brwiami.
Kolor. Indygo, granat, głęboko niebieski.
Cechy psychiczne pozytywne. Siła woli, wyższa świadomość, mądrość, sprawiedliwość, intuicja, radość łagodność, sprawiedliwość. Jej znakomity stan daje wiele zdolności, na przykład do przeżywania świadomych snów, jasnowidzenia.
Za które partie ciała odpowiada. Za przysadkę mózgową oraz stan oczu fizycznych.

Czakra korony

Umiejscowienie. Na szczycie głowy.
Kolor. Fiolet, biel.
Cechy psychiczne pozytywne. Piękno, szczęście, harmonia, świadomość duchowa.
Za które partie ciała odpowiada. Za cały układ nerwowy (wraz z mózgiem) i szyszynkę.

Powyższy tekst jest fragmentem kursu CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI. Zapraszamy na kurs.

Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!