Jesteś tutaj: GŁÓWNA > PARAPSYCHOLOGIA > DZIWNE ZJAWISKO CZASU

DZIWNE ZJAWISKO CZASU


Czas
"Mówi się, że czas to pieniądz, nie mamy czasu, marnujemy czas, zabijamy czas. Ale czym właściwie jest czas?" - tak zaczyna się jeden z fascynujących filmów noblisty w dziedzinie fizyki, Briana Greena.

No właśnie, czym jest?

Nasze doświadczenia każą nam wierzyć, że czas jest czymś, co płynie, co jest w nieustannym ruchu. Uważamy, że podróżujemy od przeszłości do przyszłości. Jednak odkrycia Alberta Einsteina pokazują, że umysł nas oszukuje. W rzeczywistości bowiem nie ma czegoś takiego, jak przeszłość i przyszłość. Czas po prostu jest - od początku do końca.

Aby to zrozumieć, należy uświadomić sobie, że czas i przestrzeń tworzą razem czasoprzestrzeń. Oba zjawiska są ze sobą połączone.

Czy byłeś kiedyś w sytuacji, że szedłeś chodnikiem lub jechałeś ulicą, a tu nagle przestrzeń przed Tobą zniknęła albo pojawiła się inna przestrzeń?
Nie.

A więc skoro czas i przestrzeń są ze sobą połączone tworząc jedność zwaną czasoprzestrzenią, to logiczne jest, że tak samo musi być z czasem. Czas nie może znikać i nagle się pojawiać. On po prostu jest. Tylko nasze umysły myślą, że jest inaczej. Mózg powoduje taką iluzję.

Ponadto czas nie płynie jednostajnie. Płynie z różną prędkością, w zależności od pewnych czynników. Są to:
 • prędkość
 • i grawitacja.

 • Im większa prędkość i/lub grawitacja, tym wolniej płynie czas.

  To rodzi dwa pytania:
  Czy zatem kiedy osiągniemy prędkość światła, czas się dla nas zupełnie zatrzyma?
  A jeśli obiekt przekroczy prędkość światła, czy zacznie się cofać w czasie?

  Im bliżej prędkości światła, tym wolniej płynie czas. Oznacza to, że jeślibyś się poruszał z dużą prędkością, na przykład bliską prędkości światła, wolniej byś się starzał. Dla Ciebie minęło by kilka godzin, a dla ludzkości kilkadziesiąt lub więcej lat. Można by to nazwać źródłem młodości i długowieczności.

  Dziwne jest też to, dlaczego uważamy, że czas "płynie" od przeszłości, do przyszłości. Nazywane jest to strzałką czasu. Iluzja związana z postrzeganiem tego zjawiska w taki sposób jest związana z ekspansją Wszechświata. Wszechświat się rozszerza, dąży przez to do coraz większego nieuporządkowania, dlatego widzimy upływ czasu w taki sposób.

  Czy zatem gdyby Wszechświat wracał do punktu wyjścia, to, co teraz nazywamy przyszłością, stałoby się przeszłością i odwrotnie?

  Czas - mamy go na co dzień. Wydaje się taki swojski. A jednak tak niewiele o nim wiemy.
  Może rozjaśni Ci choć trochę to zjawisko poniższy film.
  Więcej dowiesz się z kursu AKADEMIA MAGII
  Zapraszamy na kurs i obejrzenia niezwykle interesującego filmu o czasie.
  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).


  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!