Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > MAGIA > DRUIDYZM

DRUIDYZM


Druidzi
Etymologia słowa "druid" nie jest pewna. Słowo to mogło pochodzić z celtyckiego wyrazu oznaczającego czarownika. Mogło również pochodzić z wyrazów indoeuropejskich mających następujące znaczenia: wiedzieć, poznawać, najmędrsi lub dąb.

Druidzi byli starożytnymi kapłanami Celtów. Ich zadaniem było:
 • przewodniczyć obrzędom religijnym,
 • dbać o moralność swoją i innych,
 • nauczanie,
 • strzeżenie tradycji,
 • leczenie.

 • Ze względu na swoją rozległą wiedzę druidzi często pełnili role sądownicze i polityczne.

  Wg Juliusza Cezara druidzi byli mędrcami, filozofami i teologami.

  Druidzi znali się znakomicie na leczniczych ziołach oraz mieli opanowaną astronomię. Dawniej mówiono, że druidzi potrafili robić takie cuda, jak zamiana nocy w dzień i zmiana pór roku. Twierdzono, że słuchają się ich wszelkie żywioły.

  WIZUALIZACJA DRUIDÓW


  Wybierz się gdzieś na łono natury. Może to być las, polana, łąka, plaża czy inne miejsce. Ważne, abyś była tam sama.
  Zrelaksuj się.
  Skup się na doznaniach, które budzi w Tobie otaczająca Cię natura. Doświadczaj jej wszelkimi zmysłami. Usłysz śpiew ptaków czy szum drzew. Odczuwaj ciepło słońca na sobie oraz podmuchy wiatru. Czuj zapachy kwiatów. Koncentruj się na doznaniach tak długo, jak chcesz.
  Następnie zacznij obserwować naturę, jako fizyczną część świata. Co odczuwasz?
  Później uświadom sobie, że Ty jesteś obserwowana. Jesteś obiektem, któremu przygląda się wszystko, co jest w naturze. Jak to postrzegasz?
  Później zmień sposób swojego postrzegania. Uświadom sobie duchowość natury. To nie tylko liście i zwierzęta. To wszechobecna dusza przyrody. Jak to czujesz?
  Potem postrzegaj siebie, jako część miejsca, w którym jesteś, element przyrody, który stanowi z nią całość. Co się zmieniło w Twoich doznaniach i odczuciach?


  Powyższy tekst jest fragmentem kursu TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE. Zapraszamy na kurs.

  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!