Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > DUCHOWOŚĆ > TRZY JAŹNIE

TRZY JAŹNIE


Podświadomość
Kahuni wiedzieli już tysiące lat temu o troistej strukturze ludzkiej psychiki. Składa się ona z Niższego Ja, Średniego Ja i Wyższego Ja.

Troistą formę struktury umysłu i ludzkiej psychiki potwierdza współczesna psychologia. W psychologii te części umysłu nazywa się podświadomością (albo nieświadomością), świadomością i nadświadomością lub Dorosłym, Rodzicem i Dzieckiem.

W niektórych religiach również można zobaczyć pewną świadomość takiego podziału. Może się on na przykład kojarzyć z troistą koncepcją Boga w religii chrześcijańskiej: Duchem Świętym (Dorosły, Nadświadomość), Bogiem Ojcem (Rodzic, Świadomość) i Synem Bożym (Dziecko, Podświadomość). Być może więc dawni chrześcijanie również zdawali sobie sprawę z budowy ludzkiej psychiki.
Wszystkie te części są odrębne, pełnią różne funkcje i mają odmienne właściwości, ale razem tworzą spójną, uzupełniającą się całość. Rolą człowieka jest tak pracować nad sobą, by te wszystkie trzy części samego siebie ze sobą zintegrować. Wówczas może dojść nie tylko do zwiększenia się harmonii psychicznej, ale i do zintensyfikowania poziomu mocy sprawczej i możliwości realizacji celów.

PODŚWIADOMOŚĆ


Czym jest Podświadomość? Można by ją nazwać naszym Wewnętrznym Dzieckiem. Symbolizuje ona nielogiczną sferę psychiki, emocje, nasze "ja chcę". Jest to też swoisty bank pamięci emocjonalnej i zmysłowej. W niej przechowywane są Twoje wierzenia, zapatrywania, lęki, wyobrażenia, ograniczenia. Ponadto Podświadomość kieruje funkcjami organizmu.

Ciekawą właściwością Niższego Ja jest to, że nie rozróżnia ono snów i marzeń od rzeczywistości. Dla Podświadomości to, co sobie wyobrażasz i o czym śnisz, jest równie realne jak na przykład ściana w Twoim domu czy komputer, w ekran którego teraz patrzysz. Nie możesz też niczego osiągnąć, póki Twoje Niższe Ja nie uwierzy, że na to zasługujesz. Choćbyś nie wiem, jak się starał, jeśli nie przepracujesz swoich negatywnych wierzeń i kompleksów, to Niższe Ja będzie sabotowało Twoje wysiłki i Twoja praca okaże się bezowocna.
Z drugiej zaś strony to właśnie dzięki Niższemu Ja możesz spełniać swoje życzenia, nawet te, które Ci się obecnie wydają być zupełnie nieosiągalnymi, gdyż to przez Niższe Ja właśnie możemy kontaktować się z Wyższym Ja.

Powyższy tekst jest fragmentem kursu HUNA. Zapraszamy na kurs.

Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!