Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > ZDROWIE > REIKI

REIKI - MOC ZDROWIA W TWOICH DŁONIACH*


Reiki Reiki jest to uniwersalna, wszechobecna, kosmiczna, dobroczynna energia obdarzona inteligencją. Metodę leczenia poprzez Reiki odkrył dzięki wieloletnim, duchowo-medycznym poszukiwaniom, Mikao Usui. Z Japonii ten system leczenia zawędrował do reszty świata, zdobywając wciąż szerzącą się popularność i zaufanie ludzi.
Generalnie metoda ta polega na otworzeniu się na przepływ energii z kosmosu oraz na przekazywaniu napływającej w ten sposób energii poprzez dłonie do chorych części ciała. W ten sposób można leczyć tylko siebie, ale także inne, potrzebujące osoby.
Wiadomą sprawą jest, że aby przepływ energii był odpowiednio duży, należy najpierw ukończyć kurs pierwszego stopnia Reiki. Jesteśmy wówczas poddawani czterem inicjacjom, które oczyszczają kanały energetyczne oraz czakry i poszerzają je tak, by więcej energii mogło przenikać do ciała.
Sposób odczuwania energii jest kwestią indywidualną. Reiki, tak jak i inne formy naturalnego energetyzowania się, możesz odczuwać jako ciepło, przyjemny chłód, wibracje, prądy, czy delikatne kłucie. Możesz ją także odczuwać jako falę relaksu i spokoju. Zawsze jest to jednak odczucie przyjemne.
Zabieg Reiki. Reiki to energia obdarzona świadomością - płynie tam, gdzie jest potrzebna. Jednak najwięcej z niej korzystają te narządy i części ciała, w których okolicy położysz dłonie.
Reiki uwalnia od zaburzeń emocjonalnych, redukuje stres, harmonizuje umysł, duszę i ciało. Pomaga też uwolnić się od różnego rodzaju chorób.

Inne zastosowania Reiki

Mariusza Bugaj Dzięki Reiki nie tylko możemy leczyć siebie i innych (w tym zwierzęta i rośliny), ale i energetyzować swoje pożywienie, wodę, oczyszczać pomieszczenia i przedmioty. Żeby naenergetyzować coś czy oczyścić, wystarczy najpierw przemyć dany przedmiot z brudu fizycznego pod bieżącą wodą, a potem przekazywać temu obiektowi (lub wodzie czy innemu napojowi, pożywieniu) przez kilka do kilkunastu minut energię Reiki. Takie pożywienie czy napój jest znacznie zdrowszy od nieobdarzonego energią Reiki.
Możesz ładować tą energią różne przedmioty, na przykład kamienie szlachetne o interesujących Cię właściwościach zdrowotnych. To wzmocni ich własne właściwości energetyczne. Szczególnie dobrze asymilują ją kryształy górskie. Takie kamienie można zachować "na potem", owijając w biały, jedwabny materiał. Wykorzystujemy je do samoenergetyzacji, gdy źle się poczujemy, czy będziemy odczuwać zmęczenie. Będą stanowiły naprawdę cenny element w Twojej uzdrawiającej praktyce.
Reiki umożliwia także wpływ na różnego rodzaju sytuacje, ale w tym celu należy odbyć kurs drugiego stopnia Reiki.

REIKI W SZPITALACH. BADANIA NAUKOWE ZWIĄZANE Z REIKI

Badania nad działaniem Reiki W 15% szpitali w USA (czyli w około 800) terapia Reiki jest stosowana jako jedna z metod leczniczych. Zyskuje sobie ona coraz większe poparcie u lekarzy i pielęgniarek oraz u pomocniczego personelu medycznego. Coraz więcej pracowników szpitali korzysta też z kursów Reiki, aby potem lepiej pomagać swoim pacjentom.
Stwierdzono, że Reiki powoduje szybsze gojenie się ran i zmniejsza ból. Ponadto Reiki sprzyja redukcji stresu i stanów lękowych. Poprawia też jakość snu.
Zauważono, że poddawanie zabiegom Reiki pacjentów przed i po operacjach sprawia, że nie zapadają oni na pooperacyjną depresję. Ponadto organizmy osób poddanych zabiegom Reiki nie odrzucają przeszczepionych narządów.
Według badań Reiki też poprawia nastawienie pacjentów oraz przyspiesza rekonwalescencję. Zmniejsza też negatywne działanie uboczne leków, w tym skutki chemioterapii i radioterapii. Reiki też jest stosowane w przypadku Hiv, alergii oraz zawałów serca.
Lekarze amerykańscy również są na "tak" wobec terapii Reiki. Na przykład dr Cantwell powiedział: "Stwierdziłem, że Reiki może być przydatne w leczeniu ostrych schorzeń, takich jak uszkodzenia narządu, ból głowy, ostre infekcje oraz astma. Reiki jest również przydatna dla pacjentów z chorobami przewlekłymi, zwłaszcza tych związanych z przewlekłym bólem."
Dokonano wielu badań związanych z leczeniem chorób za pomocą Reiki.
Na przykład badanie naukowe w Hartford Hospital w Hartford, Connecticut wskazują, że:
 • Reiki poprawia jakość snu pacjenta o 86 procent,
 • zmniejsza ból o 78 procent,
 • zmniejsza nudności o 80 procent,
 • i lęk w czasie ciąży o 94 proc.
 • Według badań Karin Olson i John Hanson (1997) "Korzystanie z Reiki do zarządzania bólem. Profilaktyka i kontrola nowotworów" nad zastosowaniem Reiki w przewlekłym bólu zaś Reiki może mieć duże znaczenie w redukcji bólu, w tym w przypadku nowotworów. Badaniu poddało się 20 osób w wieku od 23 do 62 lat. Skalę bólu badano za pomocą metody VAS i Likerta. Po jednym zabiegu Reiki ulgę odczuło 17 uczestników w skali VAS i 18 uczestników w skali Likerta. Poniżej wyniki badań i ich źródło:
  http://www.statsci.org/data/general/reiki.txt
  Zarządzający szpitalami chętnie wprowadzają Reiki do swoich usług, gdyż dzięki tej prostej terapii obniżają koszty związane ze stosowaniem drogich leków i technik, a leczenie jest skuteczne.
  Powyższy tekst jest fragmentem kursu REIKI. Zapraszamy na kurs.

  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!