Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > MAGIA > SZAMANIZM

SZAMANIZM


Wilk
Szamanizm to zespół praktyk i wierzeń, dla których charakterystyczną cechą jest postrzeganie duchowości świata materialnego. Osoby wyznające szamanizm wierzą, że świat materialny i duchowy stanowią jedność. Oba aspekty - duchowość i to, co materialne są tak samo rzeczywiste i podobnie ważne.
Niegdyś nasza słowiańska kultura przedchrześcijańska miała podobną filozofię - nasi przodkowie wierzyli np., że drzewa mają duszę.

Wpływy szamanizmu są widoczne także we współczesnej ezoteryce, gdzie ważnym elementem jest wiara w tak zwanych przewodników duchowych. Źródłem tej wiary jest właśnie szamanizm.

Szamanizm jest bardzo starą tradycją, której dokładne początki nie są znane. To rodzi problemy związane z etymologią słowa "szaman".
Prawdopodobnie jednak pochodzi ono od słowa ludów wschodnioeuropejskich ono "wiedzieć". A więc szaman, to ten, który wie.

Szamani mają wielką wiedzę na temat leczniczych roślin. Bywa, że do tej pory zastępuje lekarza w miejscach, do których nie może on szybko dotrzeć.
Szamani potrafią leczyć różne dolegliwości, wspomagają także kobiety przy porodach.
Ludzie z jego społeczności wzywają szamana także do "opętań".

Jednym z zadań szamana jest komunikowanie się ze światem duchów. Nierzadko ma on od nich otrzymywać odpowiedzi na dręczące go lub kogoś z jego społeczności pytania.

WIZUALIZACJA SZAMAŃSKA

Twoje zwierzę mocy

W szamanizmie bardzo ważnym pojęciem jest zwierzę mocy. Poznaj swoje.
Wejdź w stan relaksu. Jesteś w swoim bezpiecznym miejscu.
Przywołaj swoje zwierzę mocy. Co to za zwierzę? Jak wygląda i jak się zachowuje? Co Ci chce przekazać? Jaką moc może Ci dać?
Możesz rozmawiać ze swoim zwierzęciem mocy. Pytaj je, o co chcesz.
Następnie wyobraź sobie, że rozpalasz ognisko. Tańcz wokół niego.
W pewnym momencie zamień się w swoje zwierzę mocy. Odczuwaj wszystkie jego przymioty. Czuj jego siłę mądrość.
Przebywaj w tym stanie, jak długo chcesz, a potem wróć do zwykłego stanu umysłu.


Powyższy tekst jest fragmentem kursu TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE. Zapraszamy na kurs.

Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!