Jesteś tutaj: GŁÓWNA > PARAPSYCHOLOGIA > TELEPATIA

USŁYSZEĆ LUDZKĄ MYŚL - telepatia


Telepatia
Czy zdarzyło Ci się nucić w myślach piosenkę, którą zaraz na głos zaczął śpiewać ktoś, kto był blisko Ciebie? A może znasz ze swojego przykładu przypadki, kiedy to Ty i ktoś Ci bliski w jednym momencie wypowiedzieliście dokładnie to samo? A może myślałeś o kimś, kogo dawno nie widziałeś, a ta osoba po tym nagle skontaktowała się czy spotkała z Tobą?
Jeśli tak, to prawdopodobnie doznałeś zjawiska telepatii.

Pierwsze badania naukowe telepatii i innych zjawisk paranormalnych przeprowadzało Towarzystwo Badań Parapsychologicznych (Society for Psychical Research), założone w Londynie w roku 1882. Do tego towarzystwa należało i należy wiele sław i innych osobistości. Byli to na przykład:
 • dr Joseph Banks Rhine (założył on Instytut Rhine'a, Rhine Research Center - Centrum Badawcze Rhine'a naUniwersytecie Duke'a w Karolinie Północnej); to właśnie ten człowiek w jednej ze swoich książek wprowadził określenie "postrzeganie pozazmysłowe", czyli ESP (extrasensory perception). Jeden z pracowników Rhine'a, dr Karl Zener opracował znane i stosowane do dziś "karty Zenera";
 • lord Rayleigh (laureat Nagrody Nobla),
 • sir William Crookes (wynalazca lampy Crookesa),
 • Charles Richet (laureat Nagrody Nobla),
 • premier Arthur Balfour,
 • Mark Twain,
 • Arthur Conan Doyle,
 • Lewis Carroll,
 • Carl Jung.

 • Większość badań Rhine z zastosowaniem kart Zenera nie udowodniła istnienia telepatii. Jednak wśród wyników badań zdarzały się i takie, których nie da się wyjaśnić inaczej, jak tym, że w przypadku niektórych osób telepatia jest możliwa.

  Operacja "Gwiezdne Wrota"

  Zjawiskiem telepatii interesował się rząd rosyjski, który wg, ówczesnych raportów CIA wydawał na badania związane z tym zjawiskiem nawet 60 milionów rubli. Nie chcąc pozostawać w tyle, badania takie pod kryptonimem "Gwiezdne Wrota" rozpoczęła i CIA. W ciągu ponad dwudziestu lat Stany Zjednoczone wydały na tę operację około 20 milionów dolarów. Jakie były wyniki badań CIA? Organizacja ta twierdzi, że nie udało jej się udowodnić istnienia zjawiska telepatii. Wydaje się to być nieprawdą, gdyż czy gdyby z eksperymentów wynikało, że telepatia nie istnieje, to czy przez 20 lat rząd amerykański wydawałby na nie aż pół miliona dolarów?

  Rząd rosyjski zaś nie wypowiadał się w kwestii wyników badań. Nieoficjalnie uważa się, że nadal trwają eksperymenty.

  Czy jest możliwe odczytywanie myśli za pomocą urządzeń?

  Obecnie istnieje możliwość skanowania ludzkiego mózgu, na przykład za pomocą PET (positron-emission tomography, pozytonowej tomografii emisyjnej) i MRI (magnetic resonance imaging, obrazowania za pomocą rezonansu magnetycznego). W celu przeprowadzenia badania PET, do krwi pacjenta wprowadza się radioaktywny cukier. Cukier ten gromadzi się w tych częściach mózgu, które są aktywowane poprzez myślenie o konkretnych rzeczach. Wprowadzony do organizmu radioaktywny cukier emituje pozytony (antyelektrony), które wykrywa się za pomocą przyrządów. Dzięki temu kreślony jest wzór tworzony przez antymaterię w mózgu. Tym sposobem można uzyskać wzorce myśli, sprawdzając, które miejsca w mózgu są pobudzone.

  MRI działa podobnie, yle, że z większą dokładnością. Głowę pacjenta umieszcza się wewnątrz silnego pola magnetycznego w kształcie torusa. Pole magnetyczne wymusza ustawienie jąder atomów mózgu równolegle do linii pola. Następnie w kierunku pacjenta zostaje wysłany impuls radiowy powodujący drgania uporządkowanych wcześniej jąder atomowych. Gdy jądra zmieniają swoje ustawienie, emitują słabe radiowe echo, sygnalizując w ten sposób obecność określonej substancji. Na przykład, aktywność mózgu wiąże się ze zużyciem tlenu, dlatego urządzenie do rezonansu magnetycznego może zaobserwować proces myślenia, wykrywając obecność krwi o dużej zawartości tlenu. Im większe stężenie zawierającej tlen krwi, tym większa aktywność związana z pracą mentalną tej części mózgu.
  Obecnie urządzenia do funkcjonalnego magnetycznego rezonansu jądrowego [functional MRI, fMRI] pozwalają zarejestrować w czasie ułamków sekundy obraz niewielkich obszarów mózgu, o średnicy zaledwie milimetra. Oznacza to, że nadają się one świetnie do śledzenia procesu myślowego, który odbywa się w ludzkim mózgu.

  Wielu naukowców marzy o sporządzeniu mapy mózgu. Jest to olbrzymie przedsięwzięcie, gdyż podejmując się go, należałoby dokładnie odzwierciedlić umiejscowienie każdego neuronu i każdego połączenia nerwowego. Neuronów w ludzkim mózgu jest zaś ponad 100 miliardów. Każdy neuron zaś może się łączyć z tysiącami innych. Z pewnością długo poczekamy na zrealizowanie tego celu. Kiedy jednak zostanie on osiągnięty, umożliwi w pełni odczytywanie myśli za pomocą specjalnych urządzeń.

  Przesyłanie myśli

  W jaki sposób myśli mogłyby przedostawać się z jednego umysłu do drugiego?
  Okazuje się, że kiedy człowiek myśli, z jego mózgu następuje emisja słabych impulsów elektrycznych i fal elektromagnetycznych. Obecnie istnieją problemy ze stworzeniem urządzeń, które by te sygnały umiały interpretować, aczkolwiek praca nad nimi trwa od \ lat pięćdziesiątych XX wieku do czasów obecnych. Z pewnością już stosunkowo niedługo nadejdzie czas, kiedy takie urządzenia będą dostępne. Dzięki nim będziemy mogli porozumiewać się telepatycznie z innymi, ale również zapisywać swoje sny, aby móc lepiej przyjrzeć się nam samym.

  Więcej dowiesz się z kursu AKADEMIA MAGII
  Zapraszamy na kurs.


  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).


  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!