Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > UMYSŁ > WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE

TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE


Twórcza wyobraźnia
Życie uczy, że w wielu przypadkach sugestywne wyobrażanie sobie siebie w stanie zdrowia, może oddziaływać pozytywnie na procesy zachodzące w ciele. Dawno temu zauważyli to i wykorzystali w swoich widowiskach, hipnotyzerzy. Potrafili oni na przykład zasugerować danej osobie, że jest wolna od chorób i bólu i przyspieszało to jej zdrowienie oraz redukowało dolegliwości.
Siła przekonań ludzkiego umysłu jest olbrzymia. Na przykład znany jest szeroko przypadek człowieka, który zarabiał sprzątając chłodnie w pewnym zakładzie. Wiedział on, jak niska jest w nich temperatura i niejednokrotnie odczuwał zimno przy pracy.
Pewnego wieczoru, gdy wszedł, jak zwykle wymyć chłodnię, jej drzwi zatrzasnęły się za nim. Nie było możliwe otwarcie ich od wewnętrznej strony. Ten biedny człowiek spędził w niej więc całą noc. Rano odnaleziono go zamarzniętego, pomimo, że tym razem chłodzenie było wyłączone, a temperatura w jego otoczeniu była niska, ale jednak dodatnia. Nie wiedział o tym jednak sprzątający. Uległ niezłomnej wierze w to, że zamarznie, i... stało się zgodnie z jego wiarą. Wniosek stąd taki - bądźmy ostrożni w swoich wyobrażeniach i zawsze dbajmy o wiarę tylko w to, że przydarzy nam się coś dobrego. Jak można to robić? Afirmując, odpowiednio pracując nad korzystnymi emocjami oraz wyobrażając sobie z pełną wiarą stan zdrowia. Pamiętajmy, że już Jezus mówił: "Twoja wiara Cię uzdrowiła" i: "Stanie się zgodnie z wiarą Waszą".
Ponadto ćwiczenia te poprawiają pracę prawej półkuli mózgowej odpowiedzialnej za twórczość, kreatywne postępowanie i intuicję.
Co jednak, jeśli nie posiadasz talentu do wyobrażania sobie czegoś? Możesz się tego nauczyć. W jaki sposób? Codzienną praktyką wyobrażania sobie różnych rzeczy w stanie raksu ciała i umysłu. Zaczynamy od wizualizowania rzeczy nam znanych, potem wyobrażamy sobie rośliny, zwierzęta, miejsca, osoby. Są to proste ćwiczenia, które relaksują i pobudzają wyobraźnię.

CZYM JEST WIZUALIZACJA

Wizualizacja to ukierunkowane i celowe wyobrażanie sobie pożądanego stanu. To metoda, która podobnie jak afirmacje, może służyć do kształtowania charakteru, wspomagania zdrowia i osiągania celów.
Jest też na przykład szeroko stosowana w sporcie. Stwierdzono, że sportowcy, którzy przed zawodami oprócz treningów, przeprowadzają też odpowiednie wizualizacje, znacznie zwiększają swoje szanse na zwycięstwo.
Wizualizacje mają też ogromne znaczenie związane z wpływem na rzeczywistość.
Skuteczna wizualizacja ma podobne cechy, jak afirmacja. Powinna być stosowana z pełnym zaangażowaniem zmysłowym i emocjonalnym oraz w relaksie ciała i umysłu. Warto powtarzać jej wykonywanie 1-3 razy dziennie aż do momentu całkowitej realizacji zamierzenia.
Niektórym osobom wizualizowanie przysparza na początku pewnych trudności. Można wtedy najpierw trenować wyobraźnię poprzez przywoływanie z pamięci znanych i prostych rzeczy, a w miarę dokonywania postępów przechodzić do coraz bardziej skomplikowanych, aż po realizację wizualizacji właściwej.

WIZUALIZACJA - ĆWICZENIA

Niektóre osoby mają problem z wyobrażaniem sobie czegoś. Wizualizowanie można jednak w sobie wyćwiczyć za pomocą prostych ćwiczeń, na przykład poniższego.
Rzecz
Zrelaksuj się, zamknij oczy i wyobraź sobie coś prostego, jakąś nieskomplikowaną rzecz, na przykład swój ołówek. Zobacz w wyobraźni, jakiej jest wielkości, koloru, obejrzyj całą jego strukturę. Staraj się widzieć go wyraźnie.
Potem możesz tak ćwiczyć i z innymi przedmiotami, jakimi tylko masz ochotę.
Nie przejmuj się, jeśli początkowo trudno będzie Ci sobie coś wyobrażać. Trening czyni mistrzem.

Powyższy tekst jest fragmentem kursu TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE. Zapraszamy na kurs.

Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!