info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Jesteś tutaj: Główna / Czakry

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

CZAKRY


Czakry
Czakry to centra energetyczne organizmu. Ich nazwa wywodzi się z sanskrytu i oznacza koło. Mają one postać kolistych wirów - kiedy patrzy się na nie z przodu - lub lejków - w przypadku obserwowania ich z boku.
Istnienie czakr jest od tysięcy lat oczywiste dla ludów Wschodu. (...)
Większość dużych centrów energetycznych jest umiejscowiona na wysokości obecnych w ciele splotów nerwowych oraz w okolicy gruczołów dokrewnych. Czakry wpływają na nie zarządzając w ten sposób wieloma funkcjami psychicznymi i fizjologicznymi.
Czakrom tradycyjnie przypisuje się wygląd zbliżony do kwiatów lotosu o określonej liczbie płatków. Niektóre źródła podają, że na wysokości danej czakry są sploty nerwowe, których liczba zwojów jest równa ilości "płatków" określonej czakry.(...)
Tak zwane punkty akupunkturowe to także czakry. W związku z tym stymulacja akupresurą czy akupunkturą przynosi pobudzenie i harmonizację małych centrów energetycznych.
5 z 7 czakr głównych otwiera się do tylnej i do przedniej części ciała. Czakra korony uchodzi tylko do góry, podstawy do dołu.
Każdej czakrze przypisuje się odpowiedni kolor. W różnorakich księgach można spotkać różnice w poglądach dotyczących tych barw. (...)
Czakry są centrami energetycznymi ciała. Ich zadaniem jest pobieranie, przetwarzanie energii, przesyłanie jej do narządów i usuwanie zużytej. Zużyta, zanieczyszczona energia zostaje wyrzucona z czakry. Jeśli ten proces ulega zaburzeniu, zaczyna się choroba.
Czakra cyklicznie się otwiera i zamyka. Kiedy dochodzi do jej otwarcia, następuje wyrzucenie zużytej energii i wciągnięcie świeżej. Kiedy czakra jest zamknięta, przetwarza energię.
Czasem czakra nie potrafi się w pełni otworzyć. Mówi się wtedy o przyblokowaniu czakry. Innym razem otwiera się ona za szeroko. Oznacza to nadaktywność czakry.
Czakry są powiązane energetycznie z różnymi narządami ciała. Odpowiadają za ich zdrowie i funkcjonowanie. Również poszczególne energie psychiczne przypisuje się odpowiednim czakrom.
W Internecie często występuje niezrozumienie fizjologii czakr. Mówi się o mniej czy bardziej trwałym zamknięciu czakry lub otwieraniu czakry. Tymczasem, gdyby czakra była całkowicie zamknięta, nie mogłaby pobierać energii dla narządów, za które odpowiada, dlatego musiały by one ulec obumarciu. Bez narządów zaś nie jest możliwe dalsze istnienie. Dlatego właściwiej jest mówić nie o zamknięciu czakr, a o przyblokowaniu i nie o otwieraniu, a odblokowywaniu.
Skąd bierze się tez błąd, który poważnie rozpanoszył się w świecie Internetu i młodszych książek o czakrach?
Z nieprawidłowego tłumaczenia z języka angielskiego na polski. W starszych książkach anglojęzycznych mamy do czynienia zwykle z terminem "Unclogging" co oznacza "odtykanie", a nie z "opening" (otwieranie). Odtykamy zaś to, co jest zatkane, przyblokowane, a nie zamknięte.

CZAKRY GŁÓWNE

Czakramy

Czakra podstawy

Umiejscowienie. Znajduje się ona między odbytem, a pochwą u kobiet i moszną u mężczyzn.
Kolor. Czerwony.
Cechy psychiczne pozytywne. Daje ona uczucie bezpieczeństwa, mocy, siły, niewinności i zdrowia. Jeśli brakuje Ci którejś z tych cech, to znaczy, że czakra jest zaburzona. Szkodzi jej poczucie winy, urazy, bezsilności i strach.
Za które partie ciała odpowiada. Kości, mięśnie, stawy, więzadła, ścięgna, krew, szpik kosnty, częściowo nadnercza i jelito grube. Jak widać wiec ta czakra ma olbrzymi wpływ na organizm, bo mięśnie gładnie np. budują układ krwionośny i wszystkie narządy. Czakra ta jednak jest bardzo często zaniedbywana przez osoby, które pragną rozwijać się duchowo, a zamiast rozwijać wszystkie czakry, koncentrują się tylko na trzecim oku. Jeśli cierpisz na choroby krwi, stawów, alergie, może to oznaczać zaburzenia tej czakry.

Czakra sakralna

Umiejscowienie. Okolica spojenia łonowego.
Kolor. Pomarańczowy.
Cechy psychiczne pozytywne. Zadowolenie, spełnienie, przyjemność, radość z życia, witalność. Szkodzi jej niezadowolenie, narzekanie, perfekcjonizm, pracoholizm, nie cieszenie się życiem.
Za które partie ciała odpowiada. Odpowiada za stan narządów płciowych układ moczowy. Zaburzenia tej czakry skutkują impotencją i bezpłodnością.

Czakra splotu słonecznego

Umiejscowienie. Splot słoneczny. Znajduje się on w nadbrzuszu.
Kolor. Żółty.
Cechy psychiczne pozytywne. Bogactwo, przebaczenie, ciepło, radość, spontaniczność, asertywność, pewność siebie, szacunek, poczucie własnej wartości, wytrwałość. Gdy nam brak tych cech, świadczy to o zaburzeniach w tej czakrze.
Za które partie ciała odpowiada. Jej stan odpowiada za układ pokarmowy; żołądek, jelito, wątrobę, śledzionę, trzustkę, woreczek żółciowy.

Czakra serca

Umiejscowienie. Jest pośrodku klatki piersiowej w okolicy serca.
Kolor. Zielony, róż i złoty.
Cechy psychiczne pozytywne. Miłość bezinteresowna, ufność, ciepło, radość, hojność, szczerość, otwartość. Szkodzi jej nienawiść i smutek.
Za które partie ciała odpowiada. Gdy jest w dobrym stanie, mamy zdrowe serce i płuca, krążenie krwi w normie. Grasica również jest sprawna.

Czakra gardła

Umiejscowienie. Jest w gardle.
Kolor. Jasnoniebieski, błękit.
Cechy psychiczne pozytywne. Odpowiada za twórczość, uczucie i doświadczanie wolności, niezależności i swobody, radość, umiejętność wyrażania siebie i swoich potrzeb, uczuć, zdolność do wysłuchania innych ludzi. Szkodzi jej smutek ("gula" w gardle), nie realizowanie swojej kreatywności i poczucie zniewolenia.
Za które partie ciała odpowiada. Jej stan określa zdrowie gardła, krtani, tarczycy i przytarczyc oraz uszu.

Czakra trzeciego oka

Umiejscowienie. Znajduje się między brwiami.
Kolor. Indygo, granat, głęboko niebieski.
Cechy psychiczne pozytywne. Siła woli, wyższa świadomość, mądrość, sprawiedliwość, intuicja, radość łagodność, sprawiedliwość. Jej znakomity stan daje wiele zdolności, na przykład do przeżywania świadomych snów, jasnowidzenia.
Za które partie ciała odpowiada. Za przysadkę mózgową oraz stan oczu fizycznych.

Czakra korony

Umiejscowienie. Na szczycie głowy.
Kolor. Fiolet, biel.
Cechy psychiczne pozytywne. Piękno, szczęście, harmonia, świadomość duchowa.
Za które partie ciała odpowiada. Za cały układ nerwowy (wraz z mózgiem) i szyszynkę.

Powyższy tekst jest fragmentem kursu CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI. Zapraszamy na kurs.

Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Życzę przyjemnego czytania.Zostaw komentarz

KURSY
ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
PLATFORMA E-LEARNING
SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
KURS PARAPSYCHOLOGII
SZKOŁA WRÓŻENIA
AKADEMIA REIKI
AKADEMIA MAGII
JAK TŁUMACZYĆ SNY
LECZENIE UMYSŁEM
TECHNIKI RELAKSU
PRACA Z ENERGIAMI
CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
SKUTECZNE AFIRMACJE
TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
HUNA
METODA PSYCHOTRONICZNA
UZDRAWIANIE UCZUĆ
REIKI
KUNDALINI REIKI
ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

MEDYCYNA NATURALNA

REIKI
ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
UZDRAWIANIE PRANĄ
BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
MISY TYBETAŃSKIE

MOC UMYSŁU

AFIRMACJE
WIZUALIZACJE
METODA SILVY
UMYSŁ A ZDROWIE
EFEKT VOODOO
AUTOSUGESTIA
UMYSŁ ZABIJA I LECZY
UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
LECZNICZY ŚMIECH
METODA PSYCHOTRONICZNA
HIPNOZA


ROZWÓJ DUCHOWY

 • TECHNIKI RELAKSU
  MEDYTACJA
  POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
  SIŁA ŻYCIOWA
  AURA
  CZAKRY
  PRACA Z CZAKRAMI
  MERIDIANY
  TAJEMNICE SNÓW
  OCHRONA ENERGETYCZNA
  WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
  USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


  PARAPSYCHOLOGIA

  OOBE - EKSTERIONRYACJA
  PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
  WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
  PSYCHOMETRIA
  ŻYCIE PO ŻYCIU
  TELEPORTACJA
  NIEWIDZIALNOŚĆ
  TELEPATIA
  ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
  DZIWNE ZJAWISKO CZASU
  ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
  PODRÓŻE W CZASIE


  SZTUKA WRÓŻENIA

  ROZWIJAJ INTUICJĘ
  TAROT
  NUMEROLOGIA
  ASTROLOGIA


  MAGIA

  SZAMANIZM
  DRUIDYZM
  ALCHEMIA
  HUNA
  MAGIA LUDOWA
  CZARY CODZIENNE


  POZOSTAŁE

  O MNIE
  KONTAKT
  NEWSLETTER
  NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
  SŁOWNIK
  POMÓŻ INNYM
  POLITYKA PRYWATNOŚCI
  REGULAMINY
  PRAWA AUTORSKIE
  MAPA STRONY
  Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby