info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Jesteś tutaj: Główna / Huna

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

TAJEMNICE HUNY. CO TO JEST HUNA


Huna
Wyraz "huna" oznacza tajemnicę. "Kahuna" zaś to strażnik tajemnicy. Osoba, która opanowała sekretną wiedzę.
Huna to starodawna, zaawansowana wiedza z terenów Polinezji o:
 • ezoteryce,
 • świecie energii,
 • uzdrawianiu,
 • realizacji celów,
 • filozofii,
 • wpływie umysłu na rzeczywistość,
 • technikach samorozwoju,
 • psychologii człowieka.
 • Znajomość huny pomaga lepiej zrozumieć siebie, prawa rządzące realizacją celów, zdrowie i przyczyny choroby i problemów emocjonalnych. Jest to podstawowa wiedza, która pomaga lepiej, właściwiej i szczęśliwiej żyć.

  HISTORIA HUNY

  Kiedy w 1820 roku na Hawaje przybyli chrześcijańscy misjonarze, spotkali się tam z tubylcami, którzy mieli rozwinięty system dziwnych filozofii i wierzeń. Oczywiście, natychmiastowo uznali je za praktyki pogańskie nie siląc się nawet na próbę ich zrozumienia.
  Ich religia oraz Huna miały jednak jedną cechę wspólną - modlitwę i wiarę w możliwość czynienia cudów. Modlitwy misjonarzy jednak i ich uzdrowienia nie były tak szybkie i skuteczne, jak praktyki Hawajczyków. Brakowało im bowiem według tubylców podstawowego czynnika - świadomego gromadzenia energii potrzebnej do realizacji celu.
  Wierzenia mieszkańców Hawajów były silnie zakorzenione. Wpływy misjonarzy jednak wciąż rosły. Być może to właśnie z ich powodu w pewnym momencie Strażnicy Tajemnicy zaczęli być prześladowani. W oficjalnym prawie wprowadzonym przez ludzi białych Huna została zakazana jako praktyka magiczna. Jej stosowanie groziło grzywną albo karą półrocznego wykonywania ciężkich robót. Kahunowie zaczęli więc się ukrywać oraz utrudniać dostęp do swojej wiedzy.

  MAX FREEDOM LONG

  W 1917 roku Max Freedom Long przybył na Hawaje. Pracował, jako nauczyciel. Żyjąc na rajskich wyspach pewnego dnia usłyszał o tajemniczych cudotwórcach i ich dziwnych praktykach. Zaciekawiony postanowił zbadać ten temat.
  Odwiedził Bishop Museum w Honolulu, w którym są różnego rodzaju dokumenty związane z hawajską kulturą. Spotkał dr Williama Tuftsa Brighama. Oba mężczyźni byli zafascynowani Hawajami i ich mieszkańcami i wymieniali się spostrzeżeniami i wiadomościami. Tak rozpoczęły się kilkudziesięcioletnie badania Longa nad systemem, który nazwał Huną, których efektem było wiele książek oraz założenie w USA w roku 1945 stowarzyszenia Huna Research Inc.
  Dziś Huna nie jest już zakazaną praktyką. Popularność tej nauki ciągle rośnie. Wiele książek dotyczących pozytywnego myślenia i jego wpływu na rzeczywistość opiera się na Hunie. Każdy może poznać i stosować Hunę w swoim życiu.

  HUNA. LEGENDA O POCZĄTKACH

  Korespondent wojenny, Reginald Stewart po przeczytaniu jednej z książek Longa uświadomił sobie, że pisze on o tym samym systemie, którego zaczęła go uczyć przybrana matka będąca jednym ze Strażników Tajemnicy. Skontaktował się on z Longiem i opowiedział mu historię szczepu swojej matki, którą ta mu przytoczyła. Być może jest to tylko legenda. Lecz w każdej legendzie można znaleźć ziarno prawdy.
  Szczep Kuahini był jednym z dwunastu, które żyły w Afryce północno-wschodniej na terenach dzisiejszej Sahary. Były to czasy, kiedy pustynia ta była kwitnącą krainą.
  Według naukowców jeszcze kilka tysięcy lat temu Sahara obfitowała w rzeki słodkiej wody.
  Źródła wody zaczęły wysychać. Mieszkańcy Sahary aby przetrwać, postanowili zmienić lokalizację swojego życia. Wypłynęli łodziami przez Morze Czerwone na Ocean Indyjski dopływając do jego wysp.
  Jeden ze szczepów trafił do gór Atlas. Część ludności innych miała dać początek ludowi izraelskiemu, co może być rozwiązaniem zagadki, która nurtowała pierwszych misjonarzy na Hawajach - dlaczego tubylcy doskonale znają historie ze Starego Testamentu.
  Drugi ze szczepów ulokował się na Madagaskarze, gdzie można się spotkać z pozostałościami ich języka. Pozostałe szczepy powędrowały przez Indie, gdzie część praktyk przypomina Hunę (pranayamy, ćwiczenia oddechowe). Dotarły one potem do wysp Pacyfiku, gdzie osiadły i gdzie do dziś można się spotkać z dziesięcioma dialektami języka polinezyjskiego.

  MOŻLIWOŚCI I CUDA HUNY

  W dawnych czasach Strażnicy Tajemnicy potrafili czynić cuda, które znamy z Nowego Testamentu z działań Jezusa. Były to na przykład:
 • natychmiastowe uzdrowienia,
 • usuwanie chorób psychicznych ("opętań") w sposób natychmiastowy,
 • leczenie złamań kości do doby,
 • wskrzeszanie umarłych.
 • Czasem świadkami tych cudów były szanowane i wykształcone osoby świata białych ludzi. Na przykład niegdyś wezwano pewnego lekarza do topielca. Na miejscu stwierdził on zgon. Według jego relacji na ciele denata były już ślady ugryzień ryb i innych stworzeń wodnych. Na to rodzina ofiary wezwała Kahunę. Ten zaczął masować nieżywego i wykonywać inne praktyki. W ich wyniku stało się coś, w co lekarz nie mógł długo uwierzyć - topielec ożył.
  Historia ta przypomina liczne przypadki wskrzeszania zmarłych przez Jezusa, na przykład wskrzeszenie Łazarza czy córki jednego z dostojników.
  Dziś trudno by odnaleźć osobę, która miała by tak cudowne właściwości i umiejętności. Nie znaczy to jednak, że Huna przestała być przydatna. Każdy człowiek może za jej pomocą czynić swoje małe cuda, na przykład uwalniać się od negatywnych cech, spełniać swoje marzenia i poprawiać zdrowie. Korzystaj więc z Huny i spraw, by Twoje życie stało się cudem.

  Powyższy tekst jest fragmentem kursu HUNA. Zapraszamy na kurs.

  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


  AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

  Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
  Życzę przyjemnego czytania.  Zostaw komentarz

  KURSY
  ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
  PLATFORMA E-LEARNING
  SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
  KURS PARAPSYCHOLOGII
  SZKOŁA WRÓŻENIA
  AKADEMIA REIKI
  AKADEMIA MAGII
  JAK TŁUMACZYĆ SNY
  LECZENIE UMYSŁEM
  TECHNIKI RELAKSU
  PRACA Z ENERGIAMI
  CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
  SKUTECZNE AFIRMACJE
  TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
  HUNA
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  UZDRAWIANIE UCZUĆ
  REIKI
  KUNDALINI REIKI
  ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
  PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
  PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

  MEDYCYNA NATURALNA

  REIKI
  ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
  UZDRAWIANIE PRANĄ
  BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
  MISY TYBETAŃSKIE

  MOC UMYSŁU

  AFIRMACJE
  WIZUALIZACJE
  METODA SILVY
  UMYSŁ A ZDROWIE
  EFEKT VOODOO
  AUTOSUGESTIA
  UMYSŁ ZABIJA I LECZY
  UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
  LECZNICZY ŚMIECH
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  HIPNOZA


  ROZWÓJ DUCHOWY

  TECHNIKI RELAKSU
  MEDYTACJA
  POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
  SIŁA ŻYCIOWA
  AURA
  CZAKRY
  PRACA Z CZAKRAMI
  MERIDIANY
  TAJEMNICE SNÓW
  OCHRONA ENERGETYCZNA
  WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
  USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


  PARAPSYCHOLOGIA

  OOBE - EKSTERIORYZACJA
  PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
  WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
  PSYCHOMETRIA
  ŻYCIE PO ŻYCIU
  TELEPORTACJA
  NIEWIDZIALNOŚĆ
  TELEPATIA
  ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
  DZIWNE ZJAWISKO CZASU
  ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
  PODRÓŻE W CZASIE


  SZTUKA WRÓŻENIA

  ROZWIJAJ INTUICJĘ
  TAROT
  NUMEROLOGIA
  ASTROLOGIA


  MAGIA

  SZAMANIZM
  DRUIDYZM
  ALCHEMIA
  HUNA
  MAGIA LUDOWA
  CZARY CODZIENNE


  POZOSTAŁE

  O MNIE
  KONTAKT
  NEWSLETTER
  NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
  SŁOWNIK
  POMÓŻ INNYM
  POLITYKA PRYWATNOŚCI
  REGULAMINY
  PRAWA AUTORSKIE
  MAPA STRONY
  Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby