info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

Podróże w czasie - jak odbyć podróż w czasie


Maszyna czasu
"Owe dwie dziedziny czasu - przeszłość i przyszłość - w jakiż sposób istnieją, skoro przeszłości już nie ma, a przyszłości jeszcze nie ma? Teraźniejszość zaś, gdyby zawsze była teraźniejszością i nie odchodziła w przeszłość, już nie czasem byłaby, ale wiecznością" święty Augustyn

Niejeden z Was marzył o podróżach w czasie. Chcielibyśmy zobaczyć, jak będzie wyglądała przyszłość. Marzymy o poznaniu osobiście faktów z przeszłości. Wspaniale by było, niczym doktor Who podróżować po czasie.

Ale czy jest to możliwe?
Fakty naukowe wykazują, że może tak być.

Czas nie płynie jednostajnie. Mają na niego wpływ dwa czynniki:
 • prędkość
 • i grawitacja.

 • Im większa prędkość i/lub grawitacja, tym wolniej płynie czas.
  Im bliżej prędkości światła, tym wolniej płynie czas.

  Podróże w przyszłość


  Im bliżej prędkości światła, tym wolniej płynie czas. Oznacza to, że jeślibyś się poruszał z dużą prędkością, na przykład bliską prędkości światła, wolniej byś się starzał. Dla Ciebie minęło by kilka godzin, a dla ludzkości kilkadziesiąt lub nawet więcej lat. Można by powiedzieć, że podróżujesz w przyszłość.

  Astronauci odbywają mini podróż do przyszłości za każdym razem, gdy wylatują w kosmos. Nad Ziemią poruszają się z prędkością 29 000 kilometrów na godzinę, w związku z tym ich zegary chodzą nieznacznie wolniej od zegarów na Ziemi. W czasie rocznej misji w stacji kosmicznej, do chwili wylądowania na Ziemi przemieszczają się o ułamek sekundy w przyszłość. Rekord świata w podróżowaniu w przyszłość należy obecnie do rosyjskiego kosmonauty Siergieja Awdiejewa, który przebywał na orbicie przez 748 dni i tym samym przeniósł się 0,02 sekundy w przyszłość. To niewielka liczba w sensie kosmicznym, ale już początek prawdziwych podróży w czasie.

  Podobnie byłoby, gdybyś latał wokół czarnej dziury. Czarne dziury powstają w wyniku zapadania się w sobie wielkich gwiazd. Są to obiekty o bardzo wysokiej grawitacji, tak wielkiej, że wciąga ona nawet promienie światła. Dlatego nazywamy ją czarną dziurą - nie wydziela ona światła, ani go nie odbija. Nic nie może się wydostać z czarnej dziury.

  Jednak jeśliby się udało zbliżyć do czarnej dziury tak, aby nas nie wciągnęła, i przez 1-2 godziny poddać się jej grawitacji, gdy wrócilibyśmy na Ziemię, mogło by na niej minąć nawet pół wieku (w zależności od masy czarnej dziury i naszej odległości od niej). To też swego rodzaju podróż w przyszłość.

  Ponadto Einstein przewidział istnienie tuneli czasoprzestrzennych. Ta teoria jest wykorzystywana w wielu filmach sf.

  Co to jest tunel czasoprzestrzenny?


  To takie miejsce, które łączy dwa różne odległe od siebie czasy i miejsca. Można by więc przez taki tunel dostawać się do różnych zakątków czasu i przestrzeni.

  Weź do ręki kartkę papieru. Narysuj na jej dwóch krańcach dwa punkty. Wyobraź sobie, że dzielą je miliony lat świetlnych.

  A teraz zegnij kartkę tak, aby dwa punkty spotykały się. Są teraz bardzo blisko siebie, nieprawdaż?

  Ta kartka to przestrzeń. Niektóre teorie mówią, że w pewnych warunkach czasoprzestrzeń może ulegać podobnemu zagięciu. Wówczas dwa odległe od siebie miejsca w czasie i przestrzeni mogą być bardzo blisko siebie. Tunele czasoprzestrzenne umożliwiałoby podróże w czasie - i to zarówno w przyszłość, jak i w przeszłość.

  Podróże w przeszłość


  Fizycy do chwili obecnej nie potrafią znaleźć żadnego prawa, które nie zezwalałoby na podróże w czasie, również na podróze w przeszłość. Widocznie więc takie podróże są zgodne ze znanymi prawami fizyki. Fizyk Kip Thorne z Cal Tech pisze: "Podróże w czasie były kiedyś wyłącznie domeną autorów fantastyki naukowej. Poważni uczeni wystrzegali się ich jak zarazy - nawet gdy pod pseudonimem pisali taką literaturę lub czytali ją prywatnie. Jak bardzo czasy się zmieniły! Teraz w poważnych czasopismach naukowych można znaleźć naukowe analizy podróży w czasie, napisane przez uznanych fizyków teoretyków [...]. Skąd taka zmiana? Wynika z tego, że fizycy uświadomili sobie, że natura czasu jest zbyt ważną kwestią, by można ją było zostawić jedynie w rękach pisarzy fantastyki naukowej".

  Równania Einsteina zezwalają na istnienie wielu rodzajów wehikułu czasu. W teorii Einsteina często spotyka się zamknięte krzywe czasowe, co jest określeniem na trajektorie, które dopuszczają cofanie się w przeszłość. Gdybyśmy podążali po zamkniętej krzywej czasowej, wyruszylibyśmy w podróż i powrócili przed jej rozpoczęciem.

  Fizyk Richard Gott stwierdził: "Nie ma, jak sądzę, żadnych wątpliwości co do tego, że człowiek może odbyć podróż wstecz w czasie, kiedy znajdzie się w czarnej dziurze. Pytanie tylko, czy zdołałby się kiedykolwiek z niej wydobyć, żeby się tym pochwalić".

  Niektórzy uważają, że podróże w przeszłość nie mogą być możliwe, gdyż jest to związane z tak zwanym paradoksem dziadka. Mówi on, że jeślibyś się cofnął w czasie, mógłbyś doprowadzić do nie spotkania się Twojego dziadka z babcią, a więc nie powstałby jeden z Twoich rodziców, a w konsekwencji Ty. Kto zatem się cofnął?

  Wydawałoby się, że taki paradoks jest nie do rozwiązania. Jednak teoria zakrzywienia czasoprzestrzeni czy tuneli czasoprzestrzennych mówi, że takie coś mogłoby być możliwe.

  Ponadto według praw matematycznych, każda możliwość musi być realizowana. A więc powinny istnieć światy, w których cofanie się w czasie zostało uwzględnione. Te światy można by nazwać równoległymi. Być może przechodzimy bezwiednie od jednego do drugiego, wcale o tym nie wiedząc. Te światy mogą się przecież na siebie nakładać, istnieć równolegle. Jak to możliwe?

  W ezoteryce na przykład uważa się, że świat astralny, do którego wchodzimy doświadczając eksterionizacji lub po śmierci, istnieje jakby w materialnym (albo odwrotnie). Te dwa światy wzajemnie się przenikają. Zwykle jednak nie zauważamy w swoim życiu obecności i wpływów świata astralnego, pomimo, że on istnieje. Może tak samo jest ze światami równoległymi.

  Może tworzymy nowe światy równoległe poprzez nasze decyzje. Gdyby bowiem wyobrazić sobie życie, jako drogę, to łatwo można zrozumieć, że możemy chadzać codziennie utartą ścieżką, ale pewnego dnia możemy przecież podjąć decyzję o podjęciu innej drogi. Wówczas będziemy podziwiać inne widoki i w związku z tym doświadczać odmiennych wrażeń. To nas zmieni. My też możemy to zmienić. Może tak właśnie wygląda rzeczywistość? Jest nieskończoną kreacją powodowaną naszymi decyzjami. Jeśli tak jest, prawdziwym jest stwierdzenie, że tworzymy naszą rzeczywistość.

  "Problem paradoksu dziadka częściowo rozwiązuje fizyk, dr Brown. Rysuje na tablicy poziomą linię, która przedstawia linię czasu naszego Wszechświata. Następnie rysuje drugą linię, która odgałęzia się od poprzedniej i symbolizuje wszechświat równoległy, powstający w chwili, gdy zmieniamy przeszłość. Zatem, za każdym razem, gdy cofamy się w górę rzeki czasu, rozgałęzia się ona na dwie rzeki i z jednej linii czasu powstają dwie; takie wyjaśnienie nazywa się podejściem wielu światów - omówimy je bardziej szczegółowo w następnym rozdziale. Oznacza to, że wszystkie paradoksy czasowe można rozwiązać. Jeżeli zabiliśmy własnych rodziców przed naszymi narodzinami, znaczy to po prostu, że zabiliśmy osoby genetycznie takie same, jak nasi rodzice, mające te same wspomnienia i osobowość, lecz nie byli to nasi prawdziwi rodzice." Profesor fizyki na Uniwersytecie Nowojorskim, Michio Kaku, "Fizyka rzeczy niemożliwych".

  Jest wiele teorii związanych z możliwością cofania się w czasie. Wszystkie obecnie byłyby dla nas jednak zbyt trudne do zrealizowania. Czas jednak pokonuje wszystkie trudności.

  Więcej dowiesz się z kursu AKADEMIA MAGII
  Zapraszamy na kurs i obejrzenie filmu o podróżach w czasie.
  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).


  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


  AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

  Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
  Życzę przyjemnego czytania.  Zostaw komentarz

  KURSY
  ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
  PLATFORMA E-LEARNING
  SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
  KURS PARAPSYCHOLOGII
  SZKOŁA WRÓŻENIA
  AKADEMIA REIKI
  AKADEMIA MAGII
  JAK TŁUMACZYĆ SNY
  LECZENIE UMYSŁEM
  TECHNIKI RELAKSU
  PRACA Z ENERGIAMI
  CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
  SKUTECZNE AFIRMACJE
  TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
  HUNA
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  UZDRAWIANIE UCZUĆ
  REIKI
  KUNDALINI REIKI
  ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
  PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
  PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

  MEDYCYNA NATURALNA

  REIKI
  ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
  UZDRAWIANIE PRANĄ
  BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
  MISY TYBETAŃSKIE

  MOC UMYSŁU

  AFIRMACJE
  WIZUALIZACJE
  METODA SILVY
  UMYSŁ A ZDROWIE
  EFEKT VOODOO
  AUTOSUGESTIA
  UMYSŁ ZABIJA I LECZY
  UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
  LECZNICZY ŚMIECH
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  HIPNOZA


  ROZWÓJ DUCHOWY

  TECHNIKI RELAKSU
  MEDYTACJA
  POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
  SIŁA ŻYCIOWA
  AURA
  CZAKRY
  PRACA Z CZAKRAMI
  MERIDIANY
  TAJEMNICE SNÓW
  OCHRONA ENERGETYCZNA
  WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
  USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


  PARAPSYCHOLOGIA

  OOBE - EKSTERIORYZACJA
  PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
  WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
  PSYCHOMETRIA
  ŻYCIE PO ŻYCIU
  TELEPORTACJA
  NIEWIDZIALNOŚĆ
  TELEPATIA
  ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
  DZIWNE ZJAWISKO CZASU
  ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
  PODRÓŻE W CZASIE


  SZTUKA WRÓŻENIA

  ROZWIJAJ INTUICJĘ
  TAROT
  NUMEROLOGIA
  ASTROLOGIA


  MAGIA

  SZAMANIZM
  DRUIDYZM
  ALCHEMIA
  HUNA
  MAGIA LUDOWA
  CZARY CODZIENNE


  POZOSTAŁE

  O MNIE
  KONTAKT
  NEWSLETTER
  NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
  SŁOWNIK
  POMÓŻ INNYM
  POLITYKA PRYWATNOŚCI
  REGULAMINY
  PRAWA AUTORSKIE
  MAPA STRONY
  Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby