info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Jesteś tutaj: Główna / Artykuły / Psychokineza

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

UMYSŁ PONAD MATERIĄ - PSYCHOKINEZA


Psychokineza
Psychokineza to zdolność wpływania na obiekty bliskiej odległości, samą tylko siłą woli.

Trudno by znaleźć osobę, która by przynajmniej raz w życiu nie marzyła o posiadaniu zdolności psychokinetycznych. Dzięki nim można by dokonywać różnych rzeczy dzięki samej tylko sile woli. Ułatwiłoby to egzystencję osobom starszym i niepełnosprawnym ruchowo.

Dzięki rozwiniętej psychokinezie moglibyśmy z łatwością podnosić nawet ciężkie rzeczy. Dzięki temu elementy zwyczajnego życia, jak zakupy czy przeprowadzki, mogłyby stać się dużo prostsze i mniej męczące.

Psychokineza mogłaby też stanowić formę samoobrony.

Możliwości, które można by uzyskać dzięki psychokinezie można mnożyć bez końca.

Czy istnieją osoby o zdolnościach psychokinetycznych?


Ależ oczywiście. Świadomych psychokinetyków jest jednak niewiele. Większość ludzi, którzy mają zdolności psychokinetyczne, nie jest ich świadoma. Wokół nich mogą na przykład dziać się takie rzeczy, jak:
 • poruszanie się przedmiotów, w tym ich przesuwanie się i spadanie z półek,
 • stukania, szurania i inne dźwięki, których źródło jest niewytłumaczalne "racjonalnie",
 • "wariowanie" urządzeń elektronicznych - np. włączanie się i wyłączanie radia, zmiana kanałów bez użycia pilota, pogłaśnianie się i ściszanie oraz inne efekty,
 • w niektórych przypadkach mogą wystąpić zapłony lub zalania wodą, której pochodzenie jest nieznane.

 • To są klasyczne przykłady występowania zjawisk psychokinetycznych. Niestety, większość osób obawia się takich zjawisk. Myślą oni, że mieszkają w nawiedzonym domu albo że są opętani przez złe siły. Zazwyczaj jednak nie jest to prawdą, bo przyczyna tych zjawisk tkwi w nich samych.

  Zwykle źródłem takich zjawisk są kobiety w ciąży lub młodzież w okresie dojrzewania. Może to świadczyć o tym, że być może pod wpływem silnych zmian hormonalnych uaktywniają się w mózgu obszary, które zazwyczaj pozostają w uśpieniu.

  Okazuje się także, że zjawiska psychokinetyczne nasilają się, jeśli osoby uzdolnione przeżywają silne emocje. A więc i one mogą stanowić jedną z przyczyn występowania psychokinezy.

  Niektóre osoby wykonują różnego rodzaju ćwiczenia po to, aby rozwinąć sobie umiejętność posługiwania się telekinezą. W skład takich ćwiczeń wchodzą specjalne medytacje, wizualizacje, afirmacje, budowanie siły woli, wiary w sukces i zwiększanie poziomu energii. Różne są wyniki takich ćwiczeń. Zwykle większości ludziom nie udaje się osiągnąć poziomu słynnego medium Niny Kułaginy.

  Nina Kułagina była kobietą bez wykształcenia. Pochodziła ona z pewnej rosyjskiej wsi. Jednak było w niej coś, co ją stanowczo odróżniało od reszty. Odkąd pamięta, umiała poruszać drobnymi przedmiotami.

  Pytana o to, jak to robi, odpowiada, że nie wie. To się po prostu dzieje i było w niej zawsze. Do pewnego wieku nawet myślała, że jest to normalna umiejętność dostępna dla każdego.

  Nina Kułagina była badana przez naukowców na całym świecie. Nie wykryto w jej przypadku oszustwa.

  Umiejętności psychokinetyczne Niny Kułaginy spowodowały, że zainteresowała się nią KGB. Poniżej możesz zobaczyć filmik, w którym pracownicy KGB badają i filmują działania psychokinetyczne Niny Kułaginy.

  Czy psychokinezę można wywołać także dzięki technologii?

  Możliwe, że tak. Pod warunkiem jej wzmocnienia radiowego i komputerowego.

  Według Michio Kaku, profesora fizyki na Uniwersytecie Nowojorskim, można by wykorzystać EEG jako prymitywne urządzenie psychokinetyczne. Ludziom, którzy obserwują własny swoje fale EEG na ekranie, udaje się nauczyć modyfikować kształt fali mózgowej. Proces ten nazywamy biologicznym sprzężeniem zwrotnym (biofeedback).
  "Ludzie mogliby więc na życzenie wytwarzać na ekranie określone rodzaje fal. Obraz z ekranu mógłby zostać przesłany do komputera z oprogramowaniem rozpoznającym te specyficzne wzory fal i wykonującym w odpowiedzi na nie określone polecenia, takie jak na przykład włączenie czegoś lub uruchomienie silnika. Innymi słowy, człowiek mógłby za pomocą samego myślenia wytworzyć na ekranie EEG określony wzór fal i uruchomić komputer lub silnik. W ten sposób całkowicie sparaliżowana osoba mogłaby sterować swoim wózkiem, posługując się jedynie silą swoich myśli. Albo, gdyby nauczyła się wytwarzać na ekranie około trzydziestu rozpoznawalnych wzorów odpowiadających literom alfabetu, mogłaby za pomocą samych myśli pisać." - pisze Kaku w swojej książce "Fizyka rzeczy niemożliwych".

  Pisanie za pomocą myśli stało możliwe dzięki pracy Nielsa Birbaumera z uniwersytetu w Tybindze w Niemczech. Naukowiec ten wykorzystał biologiczne sprzężenie zwrotne, by pomóc ludziom sparaliżowanym. Trenując ich w modelowaniu kształtu fal mózgowych, udało mu się nauczyć tych pacjentów wypisywać proste zdania na ekranie komputera.

  Udowodniono, że nawet zwierzęta mogą korzystać z takiej metody. Wszczepiano małpom elektrody do mózgu i uczono je za pomocą biofeedbacku sprawowania kontroli nad niektórymi myślami. Dzięki temu potrafiły one później, posługując się jedynie myślą, sterować przez Internet ramieniem robota.

  Dokładne badania przeprowadzono na Uniwersytecie Emory'ego w Atlancie. Tu w mózgu sparaliżowanego pacjenta, ofiary udaru, umieszczono szklany koralik. Do koralika przymocowano przewód, który z kolei podłączono do komputera klasy PC.
  Myśląc o czymś konkretnym, pacjent mógł przesyłać przewodem sygnały i przesuwać kursor na ekranie komputera. Po treningu z wykorzystaniem biofeedbacku pacjent nauczył się świadomie sterować kursorem. Dzięki takiemu sposobowi, można by za pomocą kursora dokonywać różnego rodzaju operacji - korzystać z rozmaitych urządzeń czy grać w gry na komputerze.

  Obecnie jednak wydaje się, że największym osiągnięciem w dziedzinie psychokinezy "technologicznej" jest urządzenie zwane Brain Gate opracowane przez Johna Donoghue, neurobiologa z Uniwersytetu Browna. Brain Gate jest rodzajem interfejsu mózg-maszyna. Dzięki Brain Gate osoby sparaliżowane mogą wykonywać różnego rodzaju czynności za pomocą jedynie swoich myśli. Jednemu z badanych, sparaliżowanemu od szyi w dół, wystarczył jedynie jeden dzień, aby opanować Brain Gate. Potrafi on na przykład:
 • zmieniać kanały w telewizorze,
 • ustawiać głośność,
 • otwierać i zamykać sztuczną rękę,
 • grać w gry wideo,
 • czytać e-maile.

 • Przypadek tego człowieka stanowił sensację w 2006 roku w prestiżowym magazynie "Nature".
  Kiedyś być może zostanie opracowany dla warunków domowych interfejs człowiek-maszyna. Mózg podłączony do komputera, gdzie w ścianach będą elektromagnesy, będzie mógł powodować wywoływanie takich zmian, które wyglądają na psychokinezę.


  Więcej dowiesz się z kursu AKADEMIA MAGII
  Zapraszamy na kurs i obejrzenie filmu KGB z Niną Kułaginą - osobą słynną na całym świecie z powodu swoich zdolności psychokinetycznych.  Brain Gate - sparaliżowana kobieta siłą woli porusza ramieniem robota:
  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).


  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


  AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

  Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
  Życzę przyjemnego czytania.  Zostaw komentarz

  KURSY
  ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
  PLATFORMA E-LEARNING
  SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
  KURS PARAPSYCHOLOGII
  SZKOŁA WRÓŻENIA
  AKADEMIA REIKI
  AKADEMIA MAGII
  JAK TŁUMACZYĆ SNY
  LECZENIE UMYSŁEM
  TECHNIKI RELAKSU
  PRACA Z ENERGIAMI
  CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
  SKUTECZNE AFIRMACJE
  TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
  HUNA
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  UZDRAWIANIE UCZUĆ
  REIKI
  KUNDALINI REIKI
  ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
  PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
  PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

  MEDYCYNA NATURALNA

  REIKI
  ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
  UZDRAWIANIE PRANĄ
  BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
  MISY TYBETAŃSKIE

  MOC UMYSŁU

  AFIRMACJE
  WIZUALIZACJE
  METODA SILVY
  UMYSŁ A ZDROWIE
  EFEKT VOODOO
  AUTOSUGESTIA
  UMYSŁ ZABIJA I LECZY
  UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
  LECZNICZY ŚMIECH
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  HIPNOZA


  ROZWÓJ DUCHOWY

  TECHNIKI RELAKSU
  MEDYTACJA
  POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
  SIŁA ŻYCIOWA
  AURA
  CZAKRY
  PRACA Z CZAKRAMI
  MERIDIANY
  TAJEMNICE SNÓW
  OCHRONA ENERGETYCZNA
  WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
  USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


  PARAPSYCHOLOGIA

  OOBE - EKSTERIORYZACJA
  PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
  WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
  PSYCHOMETRIA
  ŻYCIE PO ŻYCIU
  TELEPORTACJA
  NIEWIDZIALNOŚĆ
  TELEPATIA
  ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
  DZIWNE ZJAWISKO CZASU
  ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
  PODRÓŻE W CZASIE


  SZTUKA WRÓŻENIA

  ROZWIJAJ INTUICJĘ
  TAROT
  NUMEROLOGIA
  ASTROLOGIA


  MAGIA

  SZAMANIZM
  DRUIDYZM
  ALCHEMIA
  HUNA
  MAGIA LUDOWA
  CZARY CODZIENNE


  POZOSTAŁE

  O MNIE
  KONTAKT
  NEWSLETTER
  NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
  SŁOWNIK
  POMÓŻ INNYM
  POLITYKA PRYWATNOŚCI
  REGULAMINY
  PRAWA AUTORSKIE
  MAPA STRONY
  Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby