info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Jesteś tutaj: Główna / Artykuły / Terapia Reiki

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

TERAPIA REIKI ENERGIA REIKI - moc zdrowia w swoich dłoniach


Energia Reiki Reiki jest to uniwersalna, wszechobecna, kosmiczna, dobroczynna energia obdarzona inteligencją. Metodę leczenia poprzez Reiki odkrył dzięki wieloletnim, duchowo-medycznym poszukiwaniom, Mikao Usui. Z Japonii ten system leczenia zawędrował do reszty świata, zdobywając wciąż szerzącą się popularność i zaufanie ludzi.
Generalnie metoda ta polega na otworzeniu się na przepływ energii z kosmosu oraz na przekazywaniu napływającej w ten sposób energii poprzez dłonie do chorych części ciała. W ten sposób można leczyć tylko siebie, ale także inne, potrzebujące osoby.
Wiadomą sprawą jest, że aby przepływ energii był odpowiednio duży, należy najpierw ukończyć kurs pierwszego stopnia Reiki. Jesteśmy wówczas poddawani czterem inicjacjom, które oczyszczają kanały energetyczne oraz czakry i poszerzają je tak, by więcej energii mogło przenikać do ciała.
Sposób odczuwania energii jest kwestią indywidualną. Reiki, tak jak i inne formy naturalnego energetyzowania się, możesz odczuwać jako ciepło, przyjemny chłód, wibracje, prądy, czy delikatne kłucie. Możesz ją także odczuwać jako falę relaksu i spokoju. Zawsze jest to jednak odczucie przyjemne.
Zabieg Reiki. Reiki to energia obdarzona świadomością - płynie tam, gdzie jest potrzebna. Jednak najwięcej z niej korzystają te narządy i części ciała, w których okolicy położysz dłonie.
Reiki uwalnia od zaburzeń emocjonalnych, redukuje stres, harmonizuje umysł, duszę i ciało. Pomaga też uwolnić się od różnego rodzaju chorób.

Inne zastosowania Reiki

Mariusza Bugaj Dzięki Reiki nie tylko możemy leczyć siebie i innych (w tym zwierzęta i rośliny), ale i energetyzować swoje pożywienie, wodę, oczyszczać pomieszczenia i przedmioty. Żeby naenergetyzować coś czy oczyścić, wystarczy najpierw przemyć dany przedmiot z brudu fizycznego pod bieżącą wodą, a potem przekazywać temu obiektowi (lub wodzie czy innemu napojowi, pożywieniu) przez kilka do kilkunastu minut energię Reiki. Takie pożywienie czy napój jest znacznie zdrowszy od nieobdarzonego energią Reiki.
Możesz ładować tą energią różne przedmioty, na przykład kamienie szlachetne o interesujących Cię właściwościach zdrowotnych. To wzmocni ich własne właściwości energetyczne. Szczególnie dobrze asymilują ją kryształy górskie. Takie kamienie można zachować "na potem", owijając w biały, jedwabny materiał. Wykorzystujemy je do samoenergetyzacji, gdy źle się poczujemy, czy będziemy odczuwać zmęczenie. Będą stanowiły naprawdę cenny element w Twojej uzdrawiającej praktyce.
Reiki umożliwia także wpływ na różnego rodzaju sytuacje, ale w tym celu należy odbyć kurs drugiego stopnia Reiki.

REIKI W SZPITALACH. BADANIA NAUKOWE ZWIĄZANE Z REIKI

Badania nad działaniem terapii Reiki W 15% szpitali w USA (czyli w około 800) terapia Reiki jest stosowana jako jedna z metod leczniczych. Zyskuje sobie ona coraz większe poparcie u lekarzy i pielęgniarek oraz u pomocniczego personelu medycznego. Coraz więcej pracowników szpitali korzysta też z kursów Reiki, aby potem lepiej pomagać swoim pacjentom.
Stwierdzono, że Reiki powoduje szybsze gojenie się ran i zmniejsza ból. Ponadto Reiki sprzyja redukcji stresu i stanów lękowych. Poprawia też jakość snu.
Zauważono, że poddawanie zabiegom Reiki pacjentów przed i po operacjach sprawia, że nie zapadają oni na pooperacyjną depresję. Ponadto organizmy osób poddanych zabiegom Reiki nie odrzucają przeszczepionych narządów.
Według badań Reiki też poprawia nastawienie pacjentów oraz przyspiesza rekonwalescencję. Zmniejsza też negatywne działanie uboczne leków, w tym skutki chemioterapii i radioterapii. Reiki też jest stosowane w przypadku Hiv, alergii oraz zawałów serca.
Lekarze amerykańscy również są na "tak" wobec terapii Reiki. Na przykład dr Cantwell powiedział: "Stwierdziłem, że Reiki może być przydatne w leczeniu ostrych schorzeń, takich jak uszkodzenia narządu, ból głowy, ostre infekcje oraz astma. Reiki jest również przydatna dla pacjentów z chorobami przewlekłymi, zwłaszcza tych związanych z przewlekłym bólem."
Dokonano wielu badań związanych z leczeniem chorób za pomocą Reiki.
Na przykład badanie naukowe w Hartford Hospital w Hartford, Connecticut wskazują, że:
 • Reiki poprawia jakość snu pacjenta o 86 procent,
 • zmniejsza ból o 78 procent,
 • zmniejsza nudności o 80 procent,
 • i lęk w czasie ciąży o 94 proc.
 • Według badań Karin Olson i John Hanson (1997) "Korzystanie z Reiki do zarządzania bólem. Profilaktyka i kontrola nowotworów" nad zastosowaniem Reiki w przewlekłym bólu zaś Reiki może mieć duże znaczenie w redukcji bólu, w tym w przypadku nowotworów. Badaniu poddało się 20 osób w wieku od 23 do 62 lat. Skalę bólu badano za pomocą metody VAS i Likerta. Po jednym zabiegu Reiki ulgę odczuło 17 uczestników w skali VAS i 18 uczestników w skali Likerta. Poniżej wyniki badań i ich źródło:
  http://www.statsci.org/data/general/reiki.txt
  Zarządzający szpitalami chętnie wprowadzają Reiki do swoich usług, gdyż dzięki tej prostej terapii obniżają koszty związane ze stosowaniem drogich leków i technik, a leczenie jest skuteczne.
  Powyższy tekst jest fragmentem kursu REIKI. Zapraszamy na kurs.

  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


  AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

  Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
  Życzę przyjemnego czytania.  Zostaw komentarz

  KURSY
  ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
  PLATFORMA E-LEARNING
  SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
  KURS PARAPSYCHOLOGII
  SZKOŁA WRÓŻENIA
  AKADEMIA REIKI
  AKADEMIA MAGII
  JAK TŁUMACZYĆ SNY
  LECZENIE UMYSŁEM
  TECHNIKI RELAKSU
  PRACA Z ENERGIAMI
  CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
  SKUTECZNE AFIRMACJE
  TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
  HUNA
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  UZDRAWIANIE UCZUĆ
  REIKI
  KUNDALINI REIKI
  ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
  PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
  PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

  MEDYCYNA NATURALNA

  REIKI
  ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
  UZDRAWIANIE PRANĄ
  BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
  MISY TYBETAŃSKIE

  MOC UMYSŁU

  AFIRMACJE
  WIZUALIZACJE
  METODA SILVY
  UMYSŁ A ZDROWIE
  EFEKT VOODOO
  AUTOSUGESTIA
  UMYSŁ ZABIJA I LECZY
  UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
  LECZNICZY ŚMIECH
  METODA PSYCHOTRONICZNA
  HIPNOZA


  ROZWÓJ DUCHOWY

  TECHNIKI RELAKSU
  MEDYTACJA
  POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
  SIŁA ŻYCIOWA
  AURA
  CZAKRY
  PRACA Z CZAKRAMI
  MERIDIANY
  TAJEMNICE SNÓW
  OCHRONA ENERGETYCZNA
  WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
  USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


  PARAPSYCHOLOGIA

  OOBE - EKSTERIORYZACJA
  PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
  WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
  PSYCHOMETRIA
  ŻYCIE PO ŻYCIU
  TELEPORTACJA
  NIEWIDZIALNOŚĆ
  TELEPATIA
  ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
  DZIWNE ZJAWISKO CZASU
  ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
  PODRÓŻE W CZASIE


  SZTUKA WRÓŻENIA

  ROZWIJAJ INTUICJĘ
  TAROT
  NUMEROLOGIA
  ASTROLOGIA


  MAGIA

  SZAMANIZM
  DRUIDYZM
  ALCHEMIA
  HUNA
  MAGIA LUDOWA
  CZARY CODZIENNE


  POZOSTAŁE

  O MNIE
  KONTAKT
  NEWSLETTER
  NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
  SŁOWNIK
  POMÓŻ INNYM
  POLITYKA PRYWATNOŚCI
  REGULAMINY
  PRAWA AUTORSKIE
  MAPA STRONY
  Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby