Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: GŁÓWNA > DUCHOWOŚĆ > TAJEMNICE SNÓW

SNY I ICH ZNACZENIEsny, znaczenie Sny i ich interpretacja
Przykłady moich interpretacji snów
Świadome sny. Zapamiętywanie snów

Sny i ich interpretacja


Każdy śni w nocy. Sny to brama do Podświadomości. Dzięki snom możemy poznać nieuświadomione problemy oraz ich rozwiązania. Sny są jak otwarta książka dla tego, kto potrafi wyjaśnić ich znaczenie. Sny to prawdziwa skarbnica wiedzy o człowieku, a czasem nawet o jego przyszłości.

Zajmuję się tłumaczeniem snów od około 1996 roku. Moje doświadczenie mówi mi, że korzystanie z senników nie ma większego sensu, gdyż nie traktują one człowieka indywidualnie. Całej wielce zróżnicowanej zbiorowości ludzkiej przypisują takie samo znaczenie ich snów. Jest to wielkim błędem, podobnie, jak ustalanie takiej samej diety dla każdego człowieka niezależnie od jego płci, wieku, stylu życia i indywidualnego zapotrzebowania. Dlatego tak istotna jest indywidualna interpretacja snów. Tylko ona naprawdę odnosi się do Ciebie.
Do góry

Przykłady moich interpretacji snów


sny, znaczenie Poniżej zamieściłam kilka przykładów interpretacji snów: do krótkich - krótkie, do dłuższych są dłuższe.
Każdą z interpretacji zawsze opatruję odpowiednimi poradami.

1. Śniło mi się, że atakuje mnie rozjuszony, czarny byk. Bódł mnie on rogami. Strasznie się go bałam, ale nie poniosłam żadnej szkody fizycznej. Potem czarny, rozwścieczony koń kopał mnie kopytami. Było dużo strachu, ale i końskie kopyta nie zrobiły mi rzeczywistej krzywdy. Potem zaatakował mnie kruk tłukąc dziobem moją głowę. Też nie zrobił mi żadnej krzywdy.

Spotkały Cię albo spotkają wkrótce 3 sytuacje/wydarzenia, które będą wglądały przerażająco, skoczy się jednak na samym strachu - nic złego w rzeczywistości Ci się nie stanie. Radzę przygotować się psychicznie na takie sytuacje. Trenuj techniki relaksacyjne, stosuj pozytywne afirmacje i wizualizuj bezpieczeństwo. Jest duża szansa, że dzięki temu znacznie lepiej przejdziesz trudy przyszłości, albo nawet ich unikniesz zmieniając tym swoją przyszłość.
(Rzeczywiście, osoba śniąca doznała wkrótce kilku bardzo nieprzyjemnych okoliczności życiowych, z których wydawało się, że nie będzie wyjścia, ale jednak wszystkie zakończyły się pomyślnie).

2. Bardzo często śni mi się, że przed kimś uciekam. Te postacie są różne. Na dodatek zwykle te ucieczki dają mi dużo frajdy. Jednak ostatnimi czasy śni mi się, że goni mnie wciąż ta sama, niezbyt przyjemna postać. Prawdę mówiąc, te sny stają się już coraz bardziej męczące. Czasem budzę się zestresowana. Proszę o rozwiązanie problemu.

Zwykle uciekamy przed jakimś problemem, który świadomie lub podświadomie nurtuje nas w życiu. Proszę się zastanowić, czy ostatnio nie dręczy Pani jakiś szczególnie ważny problem. Może jest to jakaś wciąż odkładana, a istotna sprawa do załatwienia? Proszę zauważyć, że właśnie takie rzeczy dają odczucia podobne, jak w Pani śnie: stres, ciągłe powracanie i przemęczenie. Ucieczka od problemu żadnego nie rozwiąże. Proszę pozałatwiać uczciwie wszystkie swoje sprawy, a problem z takimi snami powinien się rozwiązać samoistnie.
Ponadto może Pani w celu uniknięcia dalszych podobnych snów przed zaśnięciem mocno sobie postanowić, że zapyta Pani bięgnącą za Panią postać, czego ona od Pani chce. Proszę wizualizować sytuację ze snów - gonitwę, ucieczkę, a potem swoje zatrzymanie się i pytanie.
(Osoba zastosowała się do rady drugiej - zapytała we śnie postać, o co jej tak na prawdę chodzi. Postać ze snu okazała zdziwienie i zaprzestała gonitwy. Podobny sen nigdy więcej się po tym zdarzeniu nie pojawił).

Najlepszym źródłem interpretacji snów jest doświadczenie, mózg i intuicja. Jak do tej pory te czynniki nigdy mnie nie zawiodły.
Do góry

Świadome sny. Zapamiętywanie snów


sen świadomy Świadome sny to takie sny, w których jesteśmy świadomi, że śnimy. Dzięki temu możemy dowolnie wymyślać swój sen - na poczekaniu go tworzyć zgodnie ze swoim życzeniem - być reżyserami własnego snu. Dzięki temu możemy przeżywać w śnie wspaniałe przygody i być kimkolwiek chcemy.

Jak nauczyć się w prosty sposób świadomego śnienia?
 • Nabierz nawyku sprawdzania w czasie "jawy", czy nie śnisz. Wciąż zadawaj sobie pytanie, czy to, co akurat przeżywasz, nie jest snem i spradwzaj to.
 • Przede wszystkim przed snem nie wykonuj żadnych stresujących czynności. Wprost przeciwnie - zrelaksuj się. Możesz medytować, ćwiczyć jogę, qi-gong lub tai chi.
 • Przed zaśnięciem silnie sobie postanów, że zapamiętasz swój sen i będziesz go świadomy. Możesz afirmować z pełną mocą i wiarą: "Zapamiętam swój sen i będę go świadomy"
 • Zawsze zapisuj swoje sny. Dasz tym znak swojej podświadomości, że są dla Ciebei istotne i będziesz je częściej zapamiętywał. Częstsze zapamiętywanie snu zaś może ułatwić przeżycie snu świadomego

 • U mnie świadome sny pojawiły się dzięki regularnej praktyce medytacji.


  Do góry  Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

  Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
  E-mail:
  Na wiadomości odpowiadam regularnie.
  Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
  foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!