info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

Świecowanie i konchowanie uszu metodą Indian Hopi


Indianin Hopi Świecowanie i konchowanie uszu to jedna z technik leczenia pewnych schorzeń. Jest to metoda z zakresu medycyny naturalnej. Polega na użyciu w specjalny sposób specyficznych świec lub konch w celu uzyskania odpowiednich efektów zdrowotnych. Świece te, w zależności od ich rodzaju, mogą mieć dodatkowe wartości lecznicze dzięki nasączeniu ich olejkami, wyciągami z ziół i miodu.
Jest to metoda stosowana od starożytności przez różne kultury. Przetrwała do dziś i z roku na rok staje się coraz bardziej znana i popularna. Wciąż rośnie liczna osób regularnie zażywających zabiegów tego rodzaju. Posługuje się nią także coraz więcej naturoterapeutów, a nawet kosmetyczki. Stosuje się je też w ośrodkach SPA, gdzie cieszą się one szczególnym popytem.
Świecowanie prawidłowo przeprowadzone to przyjemny, bardzo relaksujący zabieg. Dzięki niemu możemy też uwolnić się od takich dolegliwości, jak bezsenność, nerwowość, szumy uszne, bóle głowy na tle migrenowym, niedosłuch spowodowany zatkaniem przewodu usznego przez zalegającą tam woskowinę. Zabieg ten może być alternatywą dla tradycyjnego, laryngologicznego czyszczenia uszu.
Uwaga! Do świecowania, jak i do wielu innych zabiegów są wskazania, jak i przeciwwskazania. Przed skorzystaniem z tej metody dowiedz się więc, czy nie masz przeciwwskazań (jakie to przeciwwskazania - dowiesz się z rozdziału poświęconego temu zagadnieniu).
Jeśli chcesz wykonać zabieg, sprawdź, czy osoba, dla której chcesz go dokonać nie ma ku temu obiekcji zdrowotnych. Zaoszczędzi to obu stronom wielu nieprzyjemności.

Zasada działania leczniczego świec i konch

Konchowanie metodą Indian Hopi Świecowanie uszu jest jedną z form zabiegów o działaniu termoterapeutycznym. Termoterapia to jedna z dziedzin klasycznie uznanej fizykoterapii. Polega na przekazywaniu ciepła w różny sposób w celach terapeutycznych.
Wyróżniamy ciepło mokre i ciepło suche. Ciepło mokre jest przekazywane za pomocą substancji płynnych. Ciepło suche przenosi powietrze. W przypadku zabiegu świecowania mamy do czynienia oczywiście z ciepłem suchym.
Obecnie fizykoterapeuci nie stosują zabiegów świecowania uszu w swojej praktyce zawodowej. Niemniej podczas spalania świecy mamy do czynienia z pewną formą termoterapii, gdyż bliskość płomienia powoduje delikatne i przyjemne rozgrzanie się małżowiny usznej.
Jak wpływa ciepło na organizm? Ma ono zastosowanie we wspomaganiu leczenia chorób takich, jak bóle reumatyczne i artretyczne, stany pourazowe tkanek pod warunkiem, że są one wolne od stanów zapalnych, kłopoty skórne, nerwobóle, stany zapalne gardła, zatok, krtani, jelit, żołądka, pęcherza, kamica żółciowa, stres, bezsenność. W przypadku zabiegów świecowania w związku z tym że działanie ciepła obejmuje ucho i okolice, termoterapia tego rodzaju wpływa korzystnie na zapalenia gardła, zatok i krtani. Obniżają także nerwowość, uspokajają, ułatwiają zasypianie.
Ponadto ciepło natrafiając na błonę bębenkową poprzez kanał uszny stymuluje zachodzenia zjawiska dyfuzji, czyli przenikania cząsteczek poprzez błony. W ten sposób łatwiej są usuwane zanieczyszczenia, lepiej także przenikają lecznicze produkty.
Prawdopodobnie większość ludzi słyszała o metodach takich, jak akupunktura, akupresura, refleksoterapia. Wiele osób wie, że na przykład masaż pewnych partii stopy przynosi ulgę w chorobach różnych narządów, bo na stopach jest wiele punktów łączących się drogą energetyczną lub nerwową z różnymi innymi częściami ciała. Takie partie obecne są także na dłoniach, twarzy, języku, w oczach oraz na małżowinie usznej.
Płomień świecy/konchy rozgrzewając uszy pobudza też ich punkty akupunkturowe i tak zwane "refleksy". Refleksy to takie partie ciała, których pobudzanie przynosi korzyści dla innych ze względu na istniejące połączenia między nimi, czy to nerwowe, czy energetyczne. Są one ołożone na mniejszym lub większym obszarze.
Punkty akupunkturowe to niewielkie miejsca, które są połączone z innymi. W nie doświadczony akupunkturzysta wbija specjalne igły, a akupresurzysta je masuje.
Świecowanie metodą Indian Hopi Na całej skórze są receptory, które odbierają bodźce ze środowiska. Mogą to być bodźce dotykowe, jak igła czy masowanie palcem, bodźce temperaturowe, jak ciepło czy zimno. Bodźce te są przekazywane poprzez te receptory nerwami i kanałami energetycznymi, czyli meridianami do innych części ciała, na przykład do mózgu. Powodują one różnego rodzaju stymulację w konkretnych partiach organizmu.
Niektóre teorie mówią, że impulsy będące wynikiem pobudzenia przy pomocy ciepła lub dotyku przedostają się do różnych narządów po łuku odruchowym.
Na małżowinie usznej znajduje się prawie sto tak zwanych punktów akupunkturowych. Uszy są bardzo unerwione i dobrze ukrwione. Są także energetycznie połączone z wieloma narządami przy pomocy meridianów (kanałów energetycznych). Stąd stymulacja ucha czy to masażem, czy ciepłem może przynieść ciału korzyści i bodźce znacznie wykraczające poza te doznawane na małżowinie usznej.
Jak to się dzieje, że świecowanie usuwa z uszu woskowinę? Dym ze spalanej świecy dostaje się do ucha pod pewnym ciśnieniem. Wlatuje on do kanału usznego i w nim krąży, potem uchodząc powrotem do świecy. Takie krążenie dymu powoduje delikatne usuwanie zalegającej woskowiny.
Dlaczego świecowanie uszu wpływa także pozytywnie na gardło i nozdrza? Dzieje się tak dlatego, że te narządy są połączone z uchem tak zwaną trąbką Eustachiusza.
W zabiegach świecowania i konchowania uszu niebagatelne znaczenie ma także użycie w stosowanych świecach olejków eterycznych i ziół. Mamy tu więc do czynienia nie tylko z termoterapią, ale i z aromaterapią.
Podczas zabiegu świecowania zwykle włączamy cicho delikatną muzykę relaksacyjną. Jej efektem jest jeszcze mocniejsza redukcja stresu. Stres jest przyczyną większości chorób, a więc każdy sposób jego ograniczania przyczynia się do polepszenia zdrowia. Leczenie muzyką nazywamy muzykoterapią. Jest to metoda stosowana w nowoczesnych szpitalach, głównie na Zachodzie zwłaszcza w placówkach dla umysłowo i nerwowo chorych.
Powyższy tekst jest fragmentem kursu ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU. Zapraszamy na kurs.


Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Życzę przyjemnego czytania.Zostaw komentarz

KURSY
ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
PLATFORMA E-LEARNING
SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
KURS PARAPSYCHOLOGII
SZKOŁA WRÓŻENIA
AKADEMIA REIKI
AKADEMIA MAGII
JAK TŁUMACZYĆ SNY
LECZENIE UMYSŁEM
TECHNIKI RELAKSU
PRACA Z ENERGIAMI
CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
SKUTECZNE AFIRMACJE
TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
HUNA
METODA PSYCHOTRONICZNA
UZDRAWIANIE UCZUĆ
REIKI
KUNDALINI REIKI
ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

MEDYCYNA NATURALNA

REIKI
ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
UZDRAWIANIE PRANĄ
BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
MISY TYBETAŃSKIE

MOC UMYSŁU

AFIRMACJE
WIZUALIZACJE
METODA SILVY
UMYSŁ A ZDROWIE
EFEKT VOODOO
AUTOSUGESTIA
UMYSŁ ZABIJA I LECZY
UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
LECZNICZY ŚMIECH
METODA PSYCHOTRONICZNA
HIPNOZA


ROZWÓJ DUCHOWY

TECHNIKI RELAKSU
MEDYTACJA
POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
SIŁA ŻYCIOWA
AURA
CZAKRY
PRACA Z CZAKRAMI
MERIDIANY
TAJEMNICE SNÓW
OCHRONA ENERGETYCZNA
WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


PARAPSYCHOLOGIA

OOBE - EKSTERIORYZACJA
PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
PSYCHOMETRIA
ŻYCIE PO ŻYCIU
TELEPORTACJA
NIEWIDZIALNOŚĆ
TELEPATIA
ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
DZIWNE ZJAWISKO CZASU
ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
PODRÓŻE W CZASIE


SZTUKA WRÓŻENIA

ROZWIJAJ INTUICJĘ
TAROT
NUMEROLOGIA
ASTROLOGIA


MAGIA

SZAMANIZM
DRUIDYZM
ALCHEMIA
HUNA
MAGIA LUDOWA
CZARY CODZIENNE


POZOSTAŁE

O MNIE
KONTAKT
NEWSLETTER
NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
SŁOWNIK
POMÓŻ INNYM
POLITYKA PRYWATNOŚCI
REGULAMINY
PRAWA AUTORSKIE
MAPA STRONY
Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby