info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Jesteś tutaj: Główna / Artykuły / Teleportacja

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

TELEPORTACJA - to już jest możliwe!


Teleportacja
Teleportacja - czy to jest możliwe? A może takie zjawiska już się zdarzały i zostały zarejestrowane przez ówczesnych ludzi?

W Biblii występują opisy zjawisk, które wyglądają na teleportację. Oto fragment Dziejów Apostolskich z Nowego Testamentu, z którego może wynikać, że Filip został teleportowany z Gazy do Azotu: "A kiedy wyszli z wody, Duch Pański porwał Filipa i dworzanin już nigdy go nie widział. Jechał zaś z radością swoją drogą. A Filip znalazł się w Azocie i głosił Ewangelię od miasta do miasta, aż dotarł do Cezarei" (Dz 8, 39-40)

Czy takie opisy występują jedynie w Biblii? Nie.
Najlepiej ponoć udokumentowany przypadek teleportacji wydarzył się 24 października 1593 roku. Wtedy to strażnik pałacowy armii filipińskiej, Gil Perez, pojawił się nagle na Plaza Mayor w mieście Meksyk. Został on aresztowany przez meksykańskie władze, które sądziły, że jego nagłe pojawienie się było dziełem szatana. Gdy postawiono go przed Trybunałem Najświętszej Inkwizycji, oszołomiony Perez potrafił jedynie powiedzieć na swoją obronę, że przeniósł się z Manili do Meksyku "w czasie krótszym niż pianie koguta".

Teleportacja w literaturze sf pojawiła się po raz pierwszy pojawiła się w fantastyce naukowej w opowiadaniu Page'a Mitchella The Man Without a Body (Człowiek bez ciała) wydanym w 1877 roku. Zjawiskiem tym interesował się też słynny twórca Scherlocka Holmesa, Arthur Conan Doyle.

Zjawisko teleportacji występuje też we współczesnych filmach sf.

Czy pamiętasz serial Star Trek? W nim przemieszczano się nowoczesnymi statkami kosmicznymi oraz za pomocą teleportacji.

Niegdyś to, co ukazywane było w Star Treku było uważane za fantastykę naukową. Od jakiegoś czasu jednak takie fenomeny są faktem potwierdzonym doświadczalnie.

W 1993 roku, gdy uczeni z IBM, pracujący pod kierunkiem Charlesa Bennetta, wykazali, że teleportowanie obiektów jest fizycznie możliwe, przynajmniej na poziomie atomowym.
Jakiś czas temu fizycy potrafili teleportować jedynie cząstki - fotony.
W 2004 roku np. fizycy z Uniwersytetu Wiedeńskiego, wykorzystując kabel światłowodowy, przeprowadzili teleportację fotonu (cząstki światła) pod Dunajem, na odległość 600 metrów.
Od tamtego czasu wciąż bite są nowe rekordy.

W 2006 roku po raz pierwszy w historii teleportowano obiekt makroskopowy, czyli widoczny gołym okiem. Fizycy z Instytutu Nielsa Bohra w Kopenhadze i Instytutu Maksa Plancka w Niemczech splątali kwantowo wiązkę światła z gazem atomów cezu. Tu wykorzystano już nie pojedynczy foton, a wiele bilionów atomów. "Po raz pierwszy w historii - mówi Eugene Polzik, jeden z badaczy - udało się przeprowadzić teleportację kwantową pomiędzy światłem - nośnikiem informacji - i atomami".

W lutym 2012 roku naukowcy ogłosili zaś, że teleportują już coś, co jest widoczne gołym okiem - milimetrowe kawałki diamentów.

Może za 20 lat będzie można teleportować nawet ludzi.
Czy wyobrażasz sobie wspaniałe konsekwencje takiej możliwości?
Nie będziesz już tracić czasu na dojazdy. Środki transportu nie będą potrzebne. Nie będzie korków ani zanieczyszczenia środowiska spalinami. Nie będzie wypadków samochodowych. Twoje przesyłki będą przychodzić natychmiastowo po wysłaniu - koniec z czekaniem na listonosza czy kuriera. Podróże będzie można odbywać szybciej, koncentrując się na zwiedzaniu, a nie na dojeździe do upragnionych celów. Będziesz mógł też dłużej spać, bo nie będziesz się musiał budzić sporo wcześniej, aby zdążyć gdzieś dojechać. To wszystko może być dostępne być może już za Twojego życia!

Jak to możliwe, że zachodzi teleportacja?

W fizyce jest znane od niemal 100 lat zjawisko zwane splątaniem kwantowym.
Splątanie kwantowe polega na tym, że dwa, dowolnie od siebie oddalone, splątane kwantowo obiekty mogą na siebie oddziaływać na dowolną odległość. Jest to oddziaływanie nietypowe.

Dlaczego?
Zwykłe oddziaływania na odległość zachodzą z przesunięciem w czasie.
Na przykład, jeśli wyjdziesz na spacer w słoneczną pogodę, to doświadczysz promieni, które słońce wysłało osiem minut wcześniej. Słońce jest tak bardzo odległe od Ziemi, że jego promienie potrzebują aż takiego czasu, aby dotrzeć do jej mieszkańców.
Natomiast w przypadku obiektów splątanych ze sobą, oddziaływanie zachodzi tak, jakby te dwa obiekty były obok siebie, jakby żadna droga między nimi nie istniała.

Dzięki splątaniu zachodzi wpływ poprzez wysłanie określonej informacji. Tą informacją może być też zapis budowy różnych obiektów. W końcu wszystko jest niczym innym, jak informacją. Na przykład Twoje DNA jest informacją o Twoim wyglądzie i upodobaniach. W domu korzystasz z komputera i Internetu, które pobierają, udostępniają i interpretują kody zawierające różne informacje.

Dzięki splątaniu można pobierać i przesyłać informacje na dowolną odległość. Ta wysyłka odbywa się natychmiastowo i jest właśnie…teleportacją.

W nauce jest też możliwa teleportacja bez wykorzystania zjawiska splątania kwantowego. Badania tego tematu trwają od roku 2007.

Czy szybko powstaną maszyny, które umożliwią nam teleportację na masową skalę?

Na pewno nie. Rozwój badań z teleportacją zależy od rozwoju komputerów kwantowych. One zaś są obecnie w fazie niemowlęcej. Są bardzo niestabilne i drogie. Obecne komputery kwantowe kosztują około 20 milionów dolarów. Tylko niektóre firmy mogą sobie na nie pozwolić.
Bez wątpienia jednak za jakiś względnie niedługi czas wszystkie problemy, związane z komputerami kwantowymi zostaną pokonane. Będzie to olbrzymia rewolucja, dzięki której człowiek wejdzie w nową erę technologiczną., w której czekają nas nowe, fascynujące możliwości, które teraz trudno sobie nawet wyobrazić.

Więcej dowiesz się z kursu AKADEMIA MAGII
Zapraszamy na kurs.

Więcej dowiesz się z kursu AKADEMIA MAGII
Zapraszamy na kurs i do obejrzenia filmu o teleportacji.
Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).


KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Życzę przyjemnego czytania.Zostaw komentarz

KURSY
ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
PLATFORMA E-LEARNING
SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
KURS PARAPSYCHOLOGII
SZKOŁA WRÓŻENIA
AKADEMIA REIKI
AKADEMIA MAGII
JAK TŁUMACZYĆ SNY
LECZENIE UMYSŁEM
TECHNIKI RELAKSU
PRACA Z ENERGIAMI
CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
SKUTECZNE AFIRMACJE
TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
HUNA
METODA PSYCHOTRONICZNA
UZDRAWIANIE UCZUĆ
REIKI
KUNDALINI REIKI
ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

MEDYCYNA NATURALNA

REIKI
ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
UZDRAWIANIE PRANĄ
BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
MISY TYBETAŃSKIE

MOC UMYSŁU

AFIRMACJE
WIZUALIZACJE
METODA SILVY
UMYSŁ A ZDROWIE
EFEKT VOODOO
AUTOSUGESTIA
UMYSŁ ZABIJA I LECZY
UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
LECZNICZY ŚMIECH
METODA PSYCHOTRONICZNA
HIPNOZA


ROZWÓJ DUCHOWY

TECHNIKI RELAKSU
MEDYTACJA
POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
SIŁA ŻYCIOWA
AURA
CZAKRY
PRACA Z CZAKRAMI
MERIDIANY
TAJEMNICE SNÓW
OCHRONA ENERGETYCZNA
WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


PARAPSYCHOLOGIA

OOBE - EKSTERIORYZACJA
PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
PSYCHOMETRIA
ŻYCIE PO ŻYCIU
TELEPORTACJA
NIEWIDZIALNOŚĆ
TELEPATIA
ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
DZIWNE ZJAWISKO CZASU
ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
PODRÓŻE W CZASIE


SZTUKA WRÓŻENIA

ROZWIJAJ INTUICJĘ
TAROT
NUMEROLOGIA
ASTROLOGIA


MAGIA

SZAMANIZM
DRUIDYZM
ALCHEMIA
HUNA
MAGIA LUDOWA
CZARY CODZIENNE


POZOSTAŁE

O MNIE
KONTAKT
NEWSLETTER
NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
SŁOWNIK
POMÓŻ INNYM
POLITYKA PRYWATNOŚCI
REGULAMINY
PRAWA AUTORSKIE
MAPA STRONY
Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby