info
Dziękujemy za wizytę na naszej stronie! Pamiętaj, aby nas "polubić" :-)

Jesteś tutaj: Główna / Artykuły / Wizualizacje

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-)

TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE


Twórcza wyobraźnia
Życie uczy, że w wielu przypadkach sugestywne wyobrażanie sobie siebie w stanie zdrowia, może oddziaływać pozytywnie na procesy zachodzące w ciele. Dawno temu zauważyli to i wykorzystali w swoich widowiskach, hipnotyzerzy. Potrafili oni na przykład zasugerować danej osobie, że jest wolna od chorób i bólu i przyspieszało to jej zdrowienie oraz redukowało dolegliwości.
Siła przekonań ludzkiego umysłu jest olbrzymia. Na przykład znany jest szeroko przypadek człowieka, który zarabiał sprzątając chłodnie w pewnym zakładzie. Wiedział on, jak niska jest w nich temperatura i niejednokrotnie odczuwał zimno przy pracy.
Pewnego wieczoru, gdy wszedł, jak zwykle wymyć chłodnię, jej drzwi zatrzasnęły się za nim. Nie było możliwe otwarcie ich od wewnętrznej strony. Ten biedny człowiek spędził w niej więc całą noc. Rano odnaleziono go zamarzniętego, pomimo, że tym razem chłodzenie było wyłączone, a temperatura w jego otoczeniu była niska, ale jednak dodatnia. Nie wiedział o tym jednak sprzątający. Uległ niezłomnej wierze w to, że zamarznie, i... stało się zgodnie z jego wiarą. Wniosek stąd taki - bądźmy ostrożni w swoich wyobrażeniach i zawsze dbajmy o wiarę tylko w to, że przydarzy nam się coś dobrego. Jak można to robić? Afirmując, odpowiednio pracując nad korzystnymi emocjami oraz wyobrażając sobie z pełną wiarą stan zdrowia. Pamiętajmy, że już Jezus mówił: "Twoja wiara Cię uzdrowiła" i: "Stanie się zgodnie z wiarą Waszą".
Ponadto ćwiczenia te poprawiają pracę prawej półkuli mózgowej odpowiedzialnej za twórczość, kreatywne postępowanie i intuicję.
Co jednak, jeśli nie posiadasz talentu do wyobrażania sobie czegoś? Możesz się tego nauczyć. W jaki sposób? Codzienną praktyką wyobrażania sobie różnych rzeczy w stanie raksu ciała i umysłu. Zaczynamy od wizualizowania rzeczy nam znanych, potem wyobrażamy sobie rośliny, zwierzęta, miejsca, osoby. Są to proste ćwiczenia, które relaksują i pobudzają wyobraźnię.

CZYM JEST WIZUALIZACJA

Wizualizacja to ukierunkowane i celowe wyobrażanie sobie pożądanego stanu. To metoda, która podobnie jak afirmacje, może służyć do kształtowania charakteru, wspomagania zdrowia i osiągania celów.
Jest też na przykład szeroko stosowana w sporcie. Stwierdzono, że sportowcy, którzy przed zawodami oprócz treningów, przeprowadzają też odpowiednie wizualizacje, znacznie zwiększają swoje szanse na zwycięstwo.
Wizualizacje mają też ogromne znaczenie związane z wpływem na rzeczywistość.
Skuteczna wizualizacja ma podobne cechy, jak afirmacja. Powinna być stosowana z pełnym zaangażowaniem zmysłowym i emocjonalnym oraz w relaksie ciała i umysłu. Warto powtarzać jej wykonywanie 1-3 razy dziennie aż do momentu całkowitej realizacji zamierzenia.
Niektórym osobom wizualizowanie przysparza na początku pewnych trudności. Można wtedy najpierw trenować wyobraźnię poprzez przywoływanie z pamięci znanych i prostych rzeczy, a w miarę dokonywania postępów przechodzić do coraz bardziej skomplikowanych, aż po realizację wizualizacji właściwej.

WIZUALIZACJA - ĆWICZENIA

Niektóre osoby mają problem z wyobrażaniem sobie czegoś. Wizualizowanie można jednak w sobie wyćwiczyć za pomocą prostych ćwiczeń, na przykład poniższego.
Rzecz
Zrelaksuj się, zamknij oczy i wyobraź sobie coś prostego, jakąś nieskomplikowaną rzecz, na przykład swój ołówek. Zobacz w wyobraźni, jakiej jest wielkości, koloru, obejrzyj całą jego strukturę. Staraj się widzieć go wyraźnie.
Potem możesz tak ćwiczyć i z innymi przedmiotami, jakimi tylko masz ochotę.
Nie przejmuj się, jeśli początkowo trudno będzie Ci sobie coś wyobrażać. Trening czyni mistrzem.

Powyższy tekst jest fragmentem kursu TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE. Zapraszamy na kurs.

Masz pytania? Chcesz zapisać się na kurs? Skontaktuj się

Telefon: 506-320-330 uwaga: (nie odbieram, kiedy prowadzę kursy - mam wtedy zwykle wyciszony telefon; po kursie oddzwaniam, o ile nie jest na to zbyt późno i jeśli zostaje mi wysłana wiadomość sms z prośbą o oddzwonienie).
E-mail:
Na wiadomości odpowiadam regularnie.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza:
foxyform (name - imię, subject - temat, message - wiadomość, send message - wyślij wiadomość, antispam protection - wpisz w okienko obok tekst z obrazka - ochrona antyspamowa; czerwona gwiazdka - pola obowiązkowe).
KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!


AUTOR: Marta Pyrchała-Zarzycka

Jestem Marta. Od zawsze pociągają mnie tajemnice. Parapsychologią interesuję się od 1995 roku. W swoim życiu wykonałam wiele ćwiczeń i eksperymantów z tej dziedziny. Na tej i na innych stronach oraz blogach dzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Życzę przyjemnego czytania.Zostaw komentarz

KURSY
ZDOBYWAJ WIEDZĘ WYGODNIE W DOMU!
PLATFORMA E-LEARNING
SZKOŁA PARAPSYCHOLOGII
KURS PARAPSYCHOLOGII
SZKOŁA WRÓŻENIA
AKADEMIA REIKI
AKADEMIA MAGII
JAK TŁUMACZYĆ SNY
LECZENIE UMYSŁEM
TECHNIKI RELAKSU
PRACA Z ENERGIAMI
CZAKRY I PRACA Z CZAKRAMI
SKUTECZNE AFIRMACJE
TWÓRCZA WYOBRAŹNIA I WIZUALIZACJE
HUNA
METODA PSYCHOTRONICZNA
UZDRAWIANIE UCZUĆ
REIKI
KUNDALINI REIKI
ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU
PRZECIW RAKOWI - darmowy kurs
PRZECIW DEPRESJI - darmowy kurs

MEDYCYNA NATURALNA

REIKI
ŚWIECOWANIE KONCHOWANIE USZU
UZDRAWIANIE PRANĄ
BIOTERAPIA DLA KAŻDEGO
MISY TYBETAŃSKIE

MOC UMYSŁU

AFIRMACJE
WIZUALIZACJE
METODA SILVY
UMYSŁ A ZDROWIE
EFEKT VOODOO
AUTOSUGESTIA
UMYSŁ ZABIJA I LECZY
UZDRAWIAJĄCA MOC MIŁOŚCI
LECZNICZY ŚMIECH
METODA PSYCHOTRONICZNA
HIPNOZA


ROZWÓJ DUCHOWY

TECHNIKI RELAKSU
MEDYTACJA
POTRÓJNA ŚWIADOMOŚĆ
SIŁA ŻYCIOWA
AURA
CZAKRY
PRACA Z CZAKRAMI
MERIDIANY
TAJEMNICE SNÓW
OCHRONA ENERGETYCZNA
WZMACNIANIE ENERGETYCZNE
USUWANIE NEGATYWNYCH ENERGII


PARAPSYCHOLOGIA

OOBE - EKSTERIORYZACJA
PSYCHOKINEZA ODDZIAŁYWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
WIDZENIE PRZYSZŁOŚCI
PSYCHOMETRIA
ŻYCIE PO ŻYCIU
TELEPORTACJA
NIEWIDZIALNOŚĆ
TELEPATIA
ISTOTY POZAZIEMSKIE I UFO
DZIWNE ZJAWISKO CZASU
ŚWIATY RÓWNOLEGŁE
PODRÓŻE W CZASIE


SZTUKA WRÓŻENIA

ROZWIJAJ INTUICJĘ
TAROT
NUMEROLOGIA
ASTROLOGIA


MAGIA

SZAMANIZM
DRUIDYZM
ALCHEMIA
HUNA
MAGIA LUDOWA
CZARY CODZIENNE


POZOSTAŁE

O MNIE
KONTAKT
NEWSLETTER
NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI
SŁOWNIK
POMÓŻ INNYM
POLITYKA PRYWATNOŚCI
REGULAMINY
PRAWA AUTORSKIE
MAPA STRONY
Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby