HARMONIA I DYSHARMONIA CZAKR – rozpoznawanie i symptomy dysharmonii cz.1

czakry

Dowiedz się, jak rozpoznawać brak harmonii w czakrach

Osoby zainteresowane rozwojem czakr (czakramów, centrów energetycznych) często spotykają się z pojęciem harmonii i dysharmonii czakr.

Czym jednak jest harmonia i dysharmonia czakr?

Jak się może objawiać brak harmonii między konkretnymi czakrami?

Tego dowiesz się w tym wpisie. Cz. 1

NA CZYM POLEGA HARMONIA CZAKR

Jeśli czakry są w harmonii, zdrowe są narządy, za które te czakry odpowiadają. Ponadto są dobrze rozwinięte emocje, za które odpowiadają i brak jest emocji przeciwnych (za jakie emocje i narządy odpowiadają dane czakry, o tym było tu: http://magia-zycia.com.pl/duchowosc/category/czakry/). Energia czakr zaś jest wyrównana – żadna z nich nie jest nadaktywna albo osłabiona.

DYSHARMONIA CZAKR

Jeśli w danej czakrze brak jest harmonii, narządy, za które ona odpowiada ta czakra chorują lub są osłabione. Dręczą cię też emocje przeciwne do tych, za które odpowiada dana czakra, np. czakra trzeciego oka odpowiada m.in. za optymizm. Jeśli jest w dysharmonii, możesz mieć pesymistyczne podejście do życia.

OBJAWY DYSHARMONII CZAKR

Dla ułatwienia zrozumienia sposobów rozpoznawania dysharmonii w czakrach podam  tu niektóre symptomy dysharmonii czakr w sposób przejaskrawiony. Niemniej jestem przekonana, że wielu z Was zna przynajmniej jedną osobę z którąś z opisanych poniżej dysharmonii.

NADAKTYWNA CZAKRA PODSTAWY I OSŁABIONA CZAKRA KORONY

Ten problem powoduje, że osoba za bardzo koncentruje się na tym, co materialne. Kocha chomikować, nie znosi wyrzucać nawet niepotrzebnych rzeczy. Ciągle jej mało drogich rzeczy materialnych.

Często wyśmiewa się z rzeczy i zjawisk, których nie rozumie – np. z parapsychologii, duchowości, ezoteryki. Nie wierzy w nic, czego nie może dotknąć, zobaczyć, doświadczyć.

NADAKTYWNA CZAKRA KORONY I OSŁABIONA CZAKRA PODSTAWY

Takie osoby interesuje tylko duchowość zgodna z ich mniemaniem. Człowiek z tym problemem odrzuca wszystko, co materialne. Nienawidzi rzeczy materialnych, gardzi pieniędzmi i ciałem materialnym.

Nie radzi sobie z bytem materialnym. Nie potrafi i nie chce na siebie zarabiać, przez co uzależnia się finansowo od innych – musi przecież jeść, ubierać się i mieć dach nad głową. To nie jest duchowość. Duchowość polega na równomiernym rozwoju wszystkich czakr i sfer życia. Nie ma nic duchowego w uzależnieniu od innych ani w nędzy.

Kolejna część objawów dysharmonii w czakrach w kolejnym tygodniu. Zapraszam.

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.astrosalus.pl

www.magia-zycia.com.pl