JAK TWORZYĆ AFIRMACJE, KTÓRE DZIAŁAJĄ I ZMIENIAJĄ ŻYCIE NA LEPSZE

afirmacje

Dowiedz się, jak tworzyć skuteczne afirmacje

Często słyszę od uczniów na różnych kursach, że afirmacje nie działają. Owszem, w ich wydaniu mogą nie działać, gdyż za fakty uznają oni mity, które opisałam we wpisie tydzień temu.

Afirmacje to piękna i skuteczna forma zmieniania siebie i swojego życia na lepsze, ale tylko, jeśli stosujesz się do pewnych zasad.

Jakie to zasady?

AFIRMACJE – REGUŁY TWORZENIA SKUTECZNYCH AFIRMACJI

Aby afirmacje działały, muszą być:

  • wykonywane 2 razy dziennie,
  • zindywidualizowane,
  • wykonywane z pełnym zaangażowaniem zmysłowym i emocjonalnym,
  • ze słowami kluczowymi.

Regularność jest niezbędna, aby afirmacje zaczęły działać. Bez systematyczności nie ma efektów.

Zindywidualizowanie afirmacji jest związane z dwiema kwestiami:

  • afirmacje powinny być budowane pod twoje i tylko twoje blokady; inne na ciebie nie zadziałają,
  • sposób wykonywania afirmacji zależy od twojego sposobu postrzegania świata.

Aby stworzyć afirmacje pod własne blokady, należy je najpierw poznać.

Jak to zrobić?

Jeśli np. twoim problemem jest strach, czyli twoim celem osiągnięcie poczucia bezpieczeństwa, wypisz bez zastanawiania i oceniania wszystko, co ci się kojarzy z osiągnięciem tego celu – myśli przekonania, uczucia.

Np. „Nie mogę się przecież przestać bać utraty pracy. To niemożliwe, bo to przecież realne zagrożenie”. Albo: „Nie uda mi się to. Nie jestem wystarczająco zdolny”. Itp.

Jak już wypiszesz bez oszukiwania się i wybielania całą listę negatywów, to już znasz swojego wroga, wirusa swojego umysłu. Czas tworzyć antywirusa.

Jak to zrobić?

Na jedno negatywne zdanie piszesz przynajmniej po 5 pozytywnych ze słowami kluczami i z zabarwieniem emocjonalnym.

Czym są słowa klucze?

To słowa takie, jak: „zasługuję”, „pozwalam sobie”, „potrafię/mogę/jest dla mnie łatwe/jest dla mnie możliwe, by”, „jestem dumny z”, „cieszę się z”, „dziękuję za” itp.

Najważniejsze są te 3 pierwsze, gdyż najczęstszymi blokadami przed osiągnięciem czegoś są właśnie przekonania: „nie zasługuję na to”, „nie mogę sobie na to pozwolić”, „nie potrafię”. Dobre jest też słowo z dumą, gdyż uczucie dumy to najlepszy cukierek dla Podświadomości, który sprawia, że chętniej ona współpracuje.

Każde z tych wyrażeń powinno dodatkowo mieć zabarwienie emocjonalne. Czyli zamiast pisać: „Zasługuję na dobrobyt” (opis faktu) napisz: „Zasługuję na dobrobyt i czuję się z tym świetnie!” (opis faktu z zabarwieniem emocjonalnym).

Co ważne i oczywiste, afirmacje zawsze należy pisać pozytywnie (najlepiej bez słowa „nie”) i w czasie teraźniejszym. Czyli nie pisz: „Moja chora noga mnie nie boli”, ale „Moja noga czuje się świetnie! Czuję w niej wyłącznie przyjemne doznania”.

Zamiast pisać „Będę szczęśliwy” (bo „będę” oznacza przyszłość, przyszłość nigdy nie jest, a tobie zależy na wytworzeniu pozytywnej teraźniejszości) pisz „Jestem szczęśliwy”.

Co to znaczy, że należy wykonywać afirmacje zgodnie ze swoim sposobem postrzegania świata? Wzrokowcy czytają afirmacje, słuchowcy czytają na głos, kinestetycy odgrywają, jak aktorzy na scenie.

Ponadto afirmacje należy wykonywać w relaksie ciała i umysłu, bez pośpiechu, z pełnym zaangażowaniem emocjonalnym i zmysłowym.

Teraz już masz ogólną wiedzę o tym, jak tworzyć skuteczne afirmacje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z mojego kursu Programowania umysłu i afirmacji. Osoby, które z niego skorzystały twierdzą, że to, czego się na nim nauczyły, było najważniejsze ze wszystkich nauk. Z kursu tego korzystały też osoby, które miały tak głębokie problemy emocjonalne, że zażywały leki psychotropowe lub od lat (nieskutecznie) leczyły się u psychoterapeutów. Jak dotychczas każda z tych osób twierdziła, że 2 lata chodzenia do psychologa nie dały im tyle, co trzy tygodnie stosowania programowania umysłu moją metodą afirmacyjną. Zaś pewien kierownik wysokiego szczebla stwierdził, że coaching u najlepszych specjalistów w tej dziedzinie nie był tak skuteczny, jak moja metoda.

Informacje o kursie programowania umysłu i projektowania skutecznych, zindywidualizowanych afirmacji znajdziesz tu:

http://astrosalus.pl/afirmacje-kurs-online.html

Zapraszam.

Pobierz też mini-info. Możesz je rozpowszechniać w stanie nie zmienionym (prawa autorskie). kurs-afirmacje-prawidłowe-wykonywanie

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.magia-zycia.com.pl

www.sukces-biznes.pl